Dopasowany cennik usług projektowych

Fragment ogrodu z wizualizacją

koszt

550-1250zł (190-290£)

Aranżacja zielenią rabaty, lub małego fragmentu ogrodu z pełną wizualizacją graficzną 3D. W skład projektu wchodzą: Plansza z rozstawem roślin, a do planszy dołączony jest spis gatunkowy,  specyfikacja oraz wymagania dobranych gatunów. Do każdego projektu dodajemy indywidualny Opis sadzenia i pielęgnacji roślin. Podpowiadamy jak poprawić jakość gleby w waszym ogrodzie. Niezbędny też będzie: spis specjalistycznych szkółek ze sprzedażą online, gdzie można zamówić dobrane rośliny (szczerze polecamy tę formę zakupów). Każdy projekt zawiera 8-10 kolorowych wizualizacji.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą w wysokości 100-250zł/szt, usługi projektowe powiększymy o:

dobór i projekt oświetlenia, projekt nawodnień, techniczne rysunki małej architektury jak: pergola, trejaż, fontanna, murek, ścieżka, oraz kosztorys niezbędnych materiałów.

Wielkość aranżacji 20-80m2. Cena zależna od wielkości i skomplikowania terenu i gęstości nasadzeń.

Zagospodarowanie balkonu i tarasu

koszt

od 650 zł (190£)

Namawiamy by wykorzystywać balkony, małe tarasy i dachy jako dodatkową przestrzeń domową.  Jeśli chcecie stworzyć na balkonie salonik ogrodowy pełen zieleni i ładnej architektury; to chętnie pomożemy wykonać taką zamianę. Wspólnie wybierzemy: materiały do wykończenia, donice, meble i rośliny. Poprzez trójwymiarowe podglądy możemy pobawić się przestrzenią i wykonać fajną aranżację, którą potem sami zrealizujecie.

Możemy także całą aranżację wykonać dla Was z jedną ze współpracujących ekip.

Koszt projektu i wykonania dopasujemy indywidualnie do zakładanego budżetu i do nakładu naszej pracy.

Projekt małego balkonu już od 650zł. Duże balkony, ogródki piwne, od 1250zł. Projekt dachu/ dużego tarasu od 1450zł.

Projekt uzupełnienia działki zielenią

koszt

od 750zł/za każdą strefę

Projekty aranżacji stref zielonych, dla ogrodów z już istniejącą małą architekturą (ścieżki, podjazdy, tarasy).

Jeśli macie już w ogrodzie: podjazd, ścieżki, altanę i taras. Ale chcielibyście mieć też trochę zielonego,to możemy wykonać projekt samych stref zielonych, dla kilku wybranych miejsc w ogrodzie.

Projekt jest tańszy bo nie musimy opracowywać całej infrastruktury, dobierać materiałów budowlanych i robić projektów technicznych.

Etapy wykonania: inwentaryzacja ogrodu lub przesłanie nam szkicu działki>wrysowanie przez naszego projektanta zarysu domu i istniejących już w ogrodzie elementów> aranżacja zielenią kolejnych stref ogrodu>wykonanie wizualizacji do każdej strefy. Opis do projektu zawiera instrukcję opieki nad roślinami, oraz adresy szkółek z ofertą dobranych w aranżacji gatunków. Opcje rozszerzone za dodatkową opłatą: projekt oświetlenia, nawodnień, fontanna lub oczko wodne, projekt altany/pergoli, kosztorys materiałowy.

Za każdy z dodatkowych elementów architektury, dopłata zgodna z cennikiem…

Projekt małego ogrodu

koszt

1650-3400 zł (450-850£)

Aranżacja niewielkiego ogrodu o wielkości 100-400m2. Projekt standardowy, koncepcyjny w skład którego wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera też podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór podstawowych materiałów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Plansza 3 zawiera rozplanowanie roślin w terenie, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 znajdzie się rozmieszczenie oświetlenia.

Projekt zawiera też 30 wizualizacji graficznych (z widokiem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy sadzeniu i pielęgnacji roślin. Gratisem w każdym projekcie jest dobór punktów świetlnych i ich rozstaw.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień (prosty lub strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki, projekt ogrodzenia. Techniczne rysunki małej architektury jak: pergola, trejaż, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt konstrukcyjny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

 

Projekt średniego ogrodu

koszt

3100-4200 zł (950£)

Projekt ogrodu 500-800m2. Rozbudowana koncepcja w skład którego wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera też podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór podstawowych materiałów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Plansza 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera też 50 wizualizacji graficznych (z widokiem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy sadzeniu i pielęgnacji roślin. Gratisem w każdym projekcie jest dobór punktów świetlnych i ich rozstaw.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień (prosty lub strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki brukowej, projekt ogrodzenia. Można zamówić też techniczne rysunki małej architektury jak: pergola, trejaż, staw, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt techniczny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Pamiętajcie że ogród na dużej skarpie, czy już porośnięty roślinnością (którą mamy wykorzystać w projekcie)- zajmie więcej czasu. Ceny takich projektów będą o 30% wyższe.

Projekt dużego ogrodu

koszt

od 4500 zł (1200£)

Aranżacje ogrodów o wielkości działki 900-1500m2. Projekt koncepcyjno- wykonawczy w skład którego wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera też podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór podstawowych materiałów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Plansza 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera też 70 wizualizacji graficznych (z widokiem z każdej strony i podglądem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy sadzeniu i pielęgnacji roślin. Gratisem w każdym projekcie jest dobór punktów świetlnych i ich rozstaw.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień (prosty lub strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki brukowej, projekt ogrodzenia. Można zamówić też Techniczne rysunki małej architektury jak: pergola, trejaż, staw, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt konstrukcyjny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

 

 Szybka aranżacja z poradą “na miejscu”

koszt

300 zł/h (100£/h)

Aranżacja fragmentu ogrodu z poradą na miejscu, bez wizualizacji. Wykonujemy ją  w ramach konsultacji w ogrodzie u klienta. Na spotkaniu wraz z Inwestorem planujemy jak wykonać ogród, dobieramy gatunki roślin i 2-3 elementy małej architektury takie jak: ścieżka, łuk, pergola. Następnie już w biurze wykonujemy proste, kolorowe plansze koncepcyjne zawierające spis roślin i wymiary podstawowe.

Cena zależna jest od nakładu pracy i wielkości ogrodu i zawiera też nasz czas dojazdu oraz jego koszt.

Na niewielki ogród musimy zarezerwować ok. 3-5h. Dojazd w promieniu 30km od Bielska-Białej (oraz SW Londyn).

Szybkie aranżacje z poradą na miejscu wykonujemy wyłącznie w terminach od sierpnia do stycznia.

W ścisłym sezonie ogrodniczym nie mamy wolnych mocy projektowych na ten rodzaj projektu.

Czas rezerwacji i wykonania projektu to 7-10 dni, po umówieniu.

Mała architektura ogrodowa

koszt

od 250 zł (150£)

Do każdego projektu możecie dorzucić: Pergolę czy trejaż,  murek oporowy i murowane palenisko. Zaprojektujemy dla was kaskadę, lub fontannę.

Możemy wrysować projekt betonowej, lub murowanej ławki, donice z galanterii betonowej lub cegiełek, meble na zamówienie.

Cokolwiek sobie w ogrodzie wymyślicie, my wykonamy rysunek z wymiarami, przekroje i rzuty, oraz wizualizację dla wykonawcy. Cena zależeć będzie od wielkości i skomplikowania projektu.

Mała fontanna dla przykładu to koszt 250zł, a duża pergola 350

Duża architektura ogrodowa

koszt

 od 450 zł (250£)

Często inwestorom zależy na wrysowaniu do projektu większych elementów ogrodu. Chętnie planujemy takie obiekty jak: altana, projekt tarasu i zadaszenia, murowane patio, zagospodarowanie  skarpy, mur oporowy w ogrodzie.

Wykonujemy projekty architektury jako opcję dodatkową do projektu koncepcyjnego.

Możemy np. wykonać koncepcję altany z podstawowymi wymiarami i doborem materiałów od producenta, a  koszt projektu to 450 zł.

Ale już projekt techniczny tej samej altany z przekrojami, obliczeniem wytrzymałości dachu i kosztorysem materiałowym, to 750-1200zł. Wykonujemy projekty do zgłoszeń budowlanych.

Nie wykonujemy projektów do pozwoleń na budowę, np: duże mury oporowe w pasie drogowym, altany i murowane wiaty powyżej 35m2, wiaty drewniane powyżej 50m2.

Podjazd, kostka, projekt ogrodzenia

koszt

od 750 zł ( 350£)

Jeśli potrzebujecie tylko projektu kostki bukowej, czy ogrodzenia wraz ze szczegółowymi wymiarami i doborem konkretnych materiałów z katalogów, to polecamy wykonanie projektu wykonawczego.  Znajdą się w nim  wszystkie podstawowe wymiary, oraz dobór i ilość materiałów.

Cena zależna od powierzchni i stopnia skomplikowania elementu.

Możemy wykonać też  projekt techniczny z podbudową, dokładnym układem kostki/cegieł na ogrodzeniu i przekrojami oraz spadkami.  Jest to pełny projekt techniczny w cenie od 1000zł.

Kosztorysy materiałowe w formie tabeli edytowalnej- to dodatkowy koszt 150-350zł.

Projekt basenu, stawu kąpielowego, kaskady

koszt

od 750 zł (300£)

Wykonujemy projekty basenów, czy stawów kąpielowych, o wielkości do 35m2. Dużych murowanych fontann i stawów kąpielowych, czy kaskad wodnych.

W projekcie znajdziecie dobór technologi wykonania, dopasowanie takiego zbiornika do układu ogrodu, oraz niezbędną ilości potrzebnych do wykonania materiałów.  Dobieramy też urządzenia takie jak pompy, filtry.

Proponujemy dobór konkretnego zbiornika od jednego z producentów, lub wykonanie niecki indywidualnie, do wyboru.

Projekt koncepcyjny z podstawowymi wymiarami i doborem wykończenia to koszt od 750 zł

Projekt techniczny z doborem urządzeń i indywidualnym zaprojektowaniem całego zbiornika- od 3500zł

Projekt oczka wodnego, dotacja “Moja woda”

koszt

od 450 zł (250£)

Projekt małego stawu naturalnego, lub oczka wodnego w ogrodzie (do 30m2). Dobór technologi wykonania, dobór pompy i dysz fontannowych, rodzaj materiału na dno zbiornika. W części technicznej: rysunki, wymiary, przekroje, dodatkowo dorzucamy kolorowe grafiki trójwymiarowe, oraz oczywiście dobór roślin strefy mokrej.

Cena oczywiście zależna będzie od ilości elementów, wielkości i stopnia skomplikowania.

Mały, płytki zbiornik żwirowy o średnicy 120cm to koszt projektu rzędu 450zł.

Większe stawy o bardziej skomplikowanym dnie wykonamy zgodnie z indywidualną wyceną.

 

Projekt oświetlenia, nawodnienia, odwodnienia

koszt

od 350 zł (150£)

Każdy nasz projekt zawiera koncepcję rozmieszczenia światełek  w ogrodzie, oraz wizualizację graficzną miejsc podświetlonych. Podpowiadamy gdzie użyć lamp elektrycznych, a gdzie można wstawić lampy solarne. Zachęcamy do zaplanowania instalacji przeciwporażeniowych, na prąd bezpieczny (bardzo łatwa w montażu).

Jako opcję dodatkową, oferujemy dokładny projekt  techniczny  instalacji elektrycznej. Z rozprowadzeniem linii w planie ogrodu i doborem konkretnych modeli lamp od producentów.

W nieco wyższej cenie zamówicie też u nas projekt nawodnień, z podziałem na sekcje dla poszczególnych części ogrodu, doborem automatyki i sterowania. Projekt z punktami poboru wody od 150zł, a projekt ze strefowymi nawodnieniami od 350zł.

Możemy wrysować też projekt odwodnienia z doborem zbiornika na wody opadowe (program “Moja Woda” #moja_woda)

Budowa ogrodu zgodnie z projektem

koszt

w/g wyceny wykonawcy

HomeGarden, oddział w Polsce to biuro projektowe. Zajmujemy się tylko projektami, choć bardzo chętnie współpracujemy z zewnętrznymi firmami ogrodniczymi i budowlanymi, które mogą wykonać dla Was kolejne etapy projektu.  Zgłoszeń trzeba dokonywać jednak z dużym wyprzedzeniem.  Zwykle do realizacji ogrodu potrzebujecie 3-4 firm (do ogrodzenia i kostki, do prac przy tarasach i murkach, i do zieleni). Przy “trudnych ogrodach” w ramach dodatkowej usługi, projektant pojawi się na miejscu w czasie realizacji, pomagając kolejnym ekipom dostosować projekt.

Spotkanie u inwestora i pomiary

koszt

300 zł (100£)

Aby wykonać ogród dopasowany do Waszych wymagań, musimy razem go zaplanować. Najchętniej spotykamy się z wami na miejscu w ogrodzie, wstępnie planujemy jego strefy, dobieramy materiały i stylistykę. Wizyta taka trwa około 2-4 godzin + dodatkowe pomiary na miejscu. Wizyta jest ZAWSZE odpłatna, nawet w przypadku małych ogrodów, lub ich fragmentów.

Cena za spotkanie obejmuje: dojazd, omówienie szczegółów projektu, wstępny dobór stylu ogrodu i materiałów do jego budowy, wykonanie inwentaryzacji i pomiarów, pobranie próbek gleby, porady wstępne na miejscu: np. jak przygotować glebę pod nasadzenia, co zrobić ze spadkami, jak zaaranżować skarpy.

Najczęściej na miejscu następuje podpisanie umowy, aby obie strony miały pewność że wizyta miała sens. Spotkanie trwa 2-4h (przy większych ogrodach są to dwie wizyty). Opłata pobierana jest na spotkaniu. Doliczamy też dodatkową opłatę za dojazd w strefie ponad 30 km od firmy.

W przypadku ogrodów online, zamiast spotykać się z Wami na miejscu, szczegóły ustalamy przez internet. Pomiarów  dokonujecie sami i przesyłacie je do nas, a my je ewentualnie sprawdzamy z dostępnymi mapami.

Najczęstsze pytania

Zobacz odpowiedzi na pytania lub skontaktuj się z nami

Prosimy o zamawianie projektów z minimum 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Daje to większą gwarancję wolnego terminu w naszym grafiku.
Lato: w tej chwili nasz kalendarz jest bardziej niż pełny. Od 5 lipca do 5 sierpnia biuro nie pracuje. To dla nas okres urlopów i szkoleń.
Jesień: Wolny jeden termin w listopadzie, i jeden w grudniu (duże i średnie ogrody). Małe rabaty-zmieścimy jeszcze po jednym projekcie we wrześniu i październiku.
Zbieramy zapisy na projekty do dotacji “Moja woda”:  Oczka wodne i zbiorniki retencyjne w ogrodach- są jeszcze wolne miejsca w listopadzie styczniu i lutym. Projekt +dokumentacja.
Już przyjmujemy zamówienia na Wiosnę 2021! Jest już sporo rezerwacji. Zapraszamy!

Jeśli chcecie szybko zaaranżować niewielki fragment ogrodu, zapraszamy do naszego sklepu z po Gotowy Projekt Ogrodu

Zapytania dotyczące ceny i wolnych terminów możecie zadawać telefonicznie, lub mailowo. Odpowiadamy na każde zgłoszenie, podając pierwszy możliwy  termin z naszego grafika. Cennik podstawowy naszych usług znajdziecie na stronie: Cennik.

Dokładną cenę projektu podajemy dopiero po rozmowie z Inwestorem, dostosowując ją do wielkości, stylu i ilości elementów ogrodu.

Gwarancją rezerwacji terminu  i wykonania projektu, jest podpisana obustronnie umowa z dokładnie określoną: ceną, zakresem prac projektowych i czasem wykonania. Dopiero na podstawie umowy wpiszemy projekt w grafik i rozpoczniemy prace projektowe.

Umawiamy się na spotkania i inwentaryzujemy ogrody w promieniu ok. 30 km od Bielska-Białej.

Dojazd na miejsce i nasze porady są płatne (zobacz cennik).

Na spotkanie z nami zarezerwujcie sobie około 3 godzin.

Na spotkania na terenie Londynu: umawiamy się w promieniu 40km od siedziby na Cromwell Road (SW7), po wcześniejszym umówieniu terminu.

Tak, projektujemy “online” 🙂

Dzięki użyciu zaawansowanych programów do projektowania 3D, praktyce w inżynierii budowlanej i ogromnemu doświadczeniu…udają nam się doskonałe projekty zdalne.

Wykonaliśmy w ciągu 12 lat ponad 40 projektów online.

Jak to działa?:

Przesyłacie Państwo do nas rysunek z wymiarami, zdjęcia topografii ogrodu i próbki gleby. Szczegóły ustalamy elektronicznie i telefonicznie.

Uwaga: Nie projektujemy skomplikowanych ogrodów online na terenach o trudnej topografii (duże spadki, rewitalizacje starych ogrodów z już istniejącym drzewostanem, tereny skaliste czy podmokłe)

W przypadku takich ogrodów wizyta projektanta na miejscu i inwentaryzacja ogrodu jest niezbędna! Zapytajcie po prostu czy damy radę do was przyjechać na wizję lokalną 🙂

Projekty  (nawet te koncepcyjne) są zawsze dokładnie opisane i zawierają wszystkie niezbędne wymiary co pomaga w ich dokładnej realizacji. Można realizować je samodzielnie.

Przy dużych skomplikowanych projektach altanek, wiat garażowych czy ogrodzeń z pewnością sami zasugerujemy Wam projekty techniczne dla wykonawcy, jeśli będzie niezbędny.

Cena projektu ogrodu,  zależy zawsze od ilości pracy dla projektantów.

Dla przykładu: Cena aranżacji rabaty o powierzchni 30- 80m2 to koszt od 550, nawet do 1250 zł, a zajmie nam ona od 2 do 5 dni roboczych.

Podczas gdy: Projekt nowoczesnego ogrodu, na terenie o wielkości 1000m2 (na działce bez dużych spadków) to koszt od 3900, do nawet 6500 PLN, a zajmie on nam on około 3-4 tygodni intensywnej pracy.

Wszystko zależy od tego jak wiele elementów mamy zaplanować w waszym ogrodzie (altana, podjazd, ścieżki, pergole, fontanna, ogrodzenie, basen, plac zabaw, murki oporowe…), na pewno też od dobranego stylu ogrodu który przekłada się na ilość roślin i gęstość ich sadzenia.

W terenie trudnym, z dużymi spadkami i skarpami, jak również przy pracochłonnej modernizacja starych ogrodów,  cena projektu będzie zawsze wyższa o 20%.

Projekty są wyceniane indywidualnie zgodnie z wytycznymi podanymi przez Inwestora, na podstawie: wielkości ogrodu, ilości elementów do zaprojektowania i topografii terenu (przy projektach trójwymiarowych niezwykle ważne jest czy teren jest płaski czy na dużym spadku- musimy stworzyć jego trójwymiarowy model).

Orientacyjny budżet ogrodu, możecie z nami ustalić na początku i będziemy starali się do niego dostosować.

Jak wygląda projekt ogrodu możecie zobaczyć tutaj: Jak tworzymy projekt ogrodu