Dopasowany cennik usług projektowych

Aranżacja rabaty / fragment ogrodu

koszt

od 850zł

Aranżacja zielenią rabaty, lub małego fragmentu ogrodu.

W skład projektu wchodzą: Plansza z rozstawem roślin i dołączony Spis gatunkowy roślin. Plansza z podbudową rabaty. Do każdego projektu dodajemy indywidualny Opis sadzenia i pielęgnacji.

Podpowiadamy jak poprawić jakość gleby w waszym ogrodzie i co jest ważne w czasie zakładania aranżacji.

Załączamy też spis specjalistycznych szkółek ze sprzedażą online, czyli łatwo możecie zamówić dobrane rośliny.

Rabata 10m2. Projekt 2D, czyli kolorowe plansze w cenie 850zł

Rabata 10m2. Projekt 3D, czyli projekt 2D i do niego 5-10 wizualizacji: 1450zł

Cena zależna jest od wielkości, skomplikowania terenu i gęstości nasadzeń.

Oświetlenie rabatek +250 zł. Nawodnienia +450zł. Projekt pergoli, murowana donica, trejaż +550zł.

Oczko wodne kaskada +750zł. Patio z zadaszeniem +950zł.

Zagospodarowanie balkonu i tarasu

koszt

od 950 zł

Namawiamy by wykorzystywać balkony, małe tarasy i dachy jako dodatkową przestrzeń domową.  Jeśli chcecie stworzyć na balkonie salonik ogrodowy pełen zieleni i ładnej architektury; to chętnie pomożemy wykonać taką zamianę. Wspólnie wybierzemy: materiały do wykończenia, donice, meble i rośliny. Poprzez trójwymiarowe podglądy możemy pobawić się przestrzenią i wykonać fajną aranżację, którą potem sami zrealizujecie.

Projekt balkonu z doborem doniczek, zieleni i dekoracji bez wizualizacji (2D) od 950zł.

Projekt 3D, czyli powiększony o 5-10 wizualizacji: 1550zł.

Powiększony o dobór wykładziny/płytek, pasujących mebli i kratek pod pnącza: 2250zł.

Z zadaszeniem, pergolą, lub przeszkleniami – od 2550zł

Bardzo duże balkony, tarasy i ogródki piwne od 2950zł.

Nawodnienie od +350. Wrysowanie fontanny lub kaskady + 550zł.

 

Projekt uzupełnienia działki zielenią

koszt

od 950zł/za każdą strefę

Projekty aranżacji stref zielonych, dla ogrodów z już istniejącą małą architekturą.

Jeśli macie już w ogrodzie parking, ścieżki i taras, a brakuje w nim tylko ładnej zieleni; to chętnie wykonamy projekt stref nasadzeń dla kilku wybranych miejsc w ogrodzie.

Etapy wykonania:  inwentaryzacja ogrodu, lub przesłanie nam szkicu działki. Do podkładu projektowego wrysujemy zarys domu i nawierzchni. Wykonamy aranżację zielenią dla każdej strefy. Możemy dodać kilka akcentów ozdobnych, czy oświetlenie.

Opis do projektu zawiera instrukcję opieki nad roślinami, spis dodatków do ogrodu, oraz adresy szkółek z ofertą dobranych w aranżacji gatunków. Opcje rozszerzone za dodatkową opłatą to projekt oświetlenia, nawodnień, fontanna lub oczko wodne, projekt altany/pergoli, kosztorys materiałowy.

Projekt 2D, kolorowe plansze bez wizualizacji 950 za każda strefę (około 15-20m2).

Projekt 3D, czyli powiększony o wizualizacje w ilości 5 szt; w cenie 1550 za każda strefę.

Im więcej stref wejdzie do projektu, tym cena łączna będzie niższa- podobnie jak w projekcie kompleksowym.

Z oświetleniem +350zł.  Z nawodnieniem +650zł.

Średni czas wykonania to 3  dni projektowe na każdą ze stref.

Projekt małego ogrodu

koszt

od 3550 zł

Aranżacja maleńkiego ogrodu o wielkości 150-300m2. Koncepcja w skład której wchodzą wizualizacje graficzne 3D, oraz wszystkie niezbędne plansze dla wykonawców. Plansza 1 będzie zawierała wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się opis projektowanej architektury, dobór materiałów, wraz z potrzebnymi ilościami (ilość nawierzchni utwardzonych, żwiru, kory, obrzeży). Plansza 3 to rozmieszczenie roślin w terenie, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 znajdzie się rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Cena zależy od ilości stref zielonych i topografii terenu, ilości elementów architektury, oraz bryły budynku który musimy wrysować w projekt 3D. Proste, dwustrefowe aranżacje ogrodów szeregowych z małym tarasem, ścieżkami, kilkoma strefami nasadzeń to koszt 3550zł.

Na wymagającej skarpie i większym spadku: 4500zł.

Projekt zawiera około 20 wizualizacji graficznych, a także opis kolejnych prac ogrodowych, także sposób sadzeniu roślin i ich pielęgnacji.

W opcji rozszerzonej nasze usługi projektowe powiększymy o projekty: nawodnienia, wiaty garażowej.

A także o: projekt ogrodzenia ozdobnego,  bardziej skomplikowane zadaszenie tarasu, plac zabaw.

Średni czas wykonania to 7-10 dni projektowych.

Projekt średniego ogrodu

koszt

od 3850 PLN

Aranżacja ogrodu 400-700m2. Koncepcja w skład której wchodzą wizualizacje graficzne z widokiem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera też plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór materiałów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Plansza 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera około 25 wizualizacji graficznych (z widokiem z każdej strony i podglądem dzień/noc) i kilka przekrojów. Załączymy opis kolejnych prac przy przygotowaniu podbudowy, sadzeniu i pielęgnacji roślin.

Projekt ogrodu o wielkości 400m2 w cenie 3850zł. Działka 700m2- od 5500zł.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o projekt altany/wiaty garażowej, nawodnienia, dokładne techniczne rozrysowanie kostki brukowej, projekt ogrodzenia z przekrojami, plac zabaw, fontannę. Wycena indywidualna.

Ogród na dużej skarpie, czy już porośnięty roślinnością (którą mamy wykorzystać w projekcie) zajmie więcej czasu. Ceny takich projektów będą o 30% wyższa.

Średni czas wykonania, wraz z uzgodnieniem projektu: 18 dni projektowych.

Projekt większego ogrodu

koszt

od 5600 zł

Aranżacje ogrodów o wielkości działki 800-1500m2. W skład  projektu wchodzą wizualizacje  3D z rozplanowaniem wszystkich podstawowych elementów ogrodu. Projekt zawiera także plansze dla wykonawców: Plansza1 to dokładne wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór podstawowych materiałów od producentów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Planszy 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera też ponad 25 wizualizacji graficznych (z widokiem z każdej strony i podglądem dzień/noc), kilka przekrojów, oraz Opis kolejnych prac przy podbudowie ogrodu, sadzeniu i pielęgnacji roślin.

Średni koszt wykonania współczesnej aranżacji ogrodu 800m2, to koszt 5600zł. Ten sam ogród w stylu retro: 6500zł.

Duże ogrody powyżej 1000m/- od 6700zł (brutto)

Małe elementy ogrodowej architektury wliczone są w cenę. Za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień, projekty techniczne kostki brukowej, projekt ozdobnego ogrodzenia, garażu/altany. A także elementy takie jak: staw ogrodowy, duża fontanna, indywidualny plac zabaw.

Ogrody na dużych skarpach zajmują więcej czasu i są o 30% droższe.

Średni czas wykonania: powyżej 26 dni projektowych.

 

Aranżacja ogrodu bez wizualizacji

koszt

od 2450 zł

Aranżacja fragmentu ogrodu z poradą na miejscu, a do tego uproszczony projekt 2D, czyli projekt bez wizualizacji.

Cena za projekt działki o wielkości  ok. 300m2, to 2450zł.

Za 700m2: 3900zł.

Usługę wykonujemy w ramach konsultacji, w ogrodzie u klienta. Na spotkaniu wraz z Inwestorem planujemy jak ma wyglądać ogród.

Dobieramy wspólnie gatunki roślin i elementy małej architektury takie jak: ścieżka, murek, pergola. Projekt kostki podjazdu, altany,oczka czy bardziej skomplikowanego tarasu nie jest wliczony w podaną cenę. Wycena indywidualna.

Następnie już w biurze wykonujemy proste plansze bez wizualizacji, zawierające spis roślin i wymiary podstawowe.

Na spotkanie z Wami musimy zarezerwować ok. 3h projektowe, plus dojazd i pomiary. Wykonanie planu w biurze to kolejne 5-7dni projektowych.

Dojazd w promieniu 30km od Bielska-Białej. Trzeba się umawiać około 3 tygodni wcześniej- zależnie od ilości zleceń które aktualnie obsługujemy.

Mała architektura: murek, patio, palenisko

koszt

od 550 zł/szt

Do każdego projektu stref zielonych możecie dodać: pergolę czy trejaż,  murek oporowy,  murowane palenisko, taras lub patio wraz z zadaszeniem, ścieżki i płotki. Cokolwiek sobie wymyślicie, my przelejemy na projekt.

W większych projektach koncepcyjnych małą architekturę i oświetlenie projektujemy jako elementy nieodłączne i są one wliczone w cenę.

W małych aranżacjach rabat, każdy z dodatkowych elementów wyceniony będzie zgodnie z nakładem pracy. Zwykle cena takich małych elementów nie będzie wyższa niż 550zł za sztukę.

Za dodatkową opłatą  zaprojektujemy dla was także większe elementy jak taras, patio, altanę.

Koszt wykonania projektu tarasu 3,5x6m na gruncie; to 1050zł. Na skarpie z murkami oporowymi, od 2550zł.

Z zadaszeniem od 2950zł- zależnie od typu konstrukcji.

Z dużą ilością zieleni także dookoła tarasu od 3600zł. Altany indywidualne i oranżerie – od 3500.

 

Duża architektura: taras, altana, oranżeria

koszt

 od 1050 zł

Często inwestorom zależy na wrysowaniu do projektu większych i bardziej skomplikowanych elementów architektury. Chętnie projektujemy takie obiekty jak: ogrodzenie, altana, taras z zadaszeniem, murowane patio, podparcie skarpy, garaż, wiata.

W koncepcji znajdą się podstawowe wymiary. W projekcie wykonawczym: podbudowa, rozrysowane detale, dokładna specyfikacja materiałowa.

Projekt tarasu 3,5x6m na gruncie w cenie od 1050zł (dwa przekroje i podbudowa). Na skarpie z murkami oporowymi od 2550zł.

Z zadaszeniem od 2950zł- zależnie od typu konstrukcji.

Z zadaszeniem i zielenią dookoła tarasu od 3600zł. Altany indywidualne i oranżerie – od 3500.

Koncepcja pergoli, czy wiaty postojowej to koszt około 1650 zł.

Podjazd, kostka, projekt ogrodzenia

koszt

od 1650 zł

Jeśli potrzebujecie tylko projektu kostki brukowej, czy ogrodzenia; wraz z dostosowaniem do konkretnych materiałów i technologii- możemy  wykonać taką koncepcję z wizualizacją.  Znajdą się tu wszystkie wymiary i rzuty projektowanego elementu. A także dobrana technologia wykonania, dobór spadków i odwodnienia, oraz ilość  i rodzaj materiałów podstawowych (z katalogu wybranego producenta).

W cenie zawarte jest 5 lub więcej wizualizacji, wizyta wstępna z rozmową i pomiary na miejscu.

Cena zawsze zależna będzie od powierzchni i stopnia skomplikowania terenu.

Prosta koncepcja ułożenia i doboru kostki w terenie płaskim lub na małym spadku 1650zł. Na skarpach- wycena indywidualna.

Projekt ogrodzenia: koncepcja układu z wymiarami i doborem materiału, od 2700. Z przekrojami i rzutami od 3500zł.

Skomplikowane projekty techniczne z rozrysowaniem detali, modelowaniem przęseł- wyceniamy indywidualnie.

Projekt basenu, stawu kąpielowego

koszt

od 2250 zł

Wykonujemy projekty basenów i stawów kąpielowych, o wielkości do 50m2. Dopasujemy zbiornik do układu ogrodu i do jego stylu.

W projekcie znajdziecie dobór technologi wykonania, oraz niezbędną ilości potrzebnych do wykonania materiałów.

Dobieramy też urządzenia takie jak pompy, filtry, napowietrzacze. A przy stawach kąpielowych łączonych z ozdobnymi: mostki, przejścia i strefy roślinne. W projekcie znajdzie się około 10 wizualizacji i dwa przekroje przez dno.

Proponujemy dobór konkretnego zbiornika od jednego z producentów, lub dopasowanie niecki do indywidualnego kształtu i wyłożenie materiałem nieprzepuszczalnym (kilka technologii do wyboru).

Projekt małego stawu czy basenu (około 10m2) z podstawowymi wymiarami i doborem zbiornika to koszt od 2250 zł

Projekt większego zbiornika 20-30m, koncepcja z doborem wstępnym urządzeń od 4500zł.

W tym roku nie wykonujemy projektów technicznych.

Projekt oczka wodnego, kaskady, strumyka

koszt

od 750 zł

Projekt małego stawu naturalnego, lub oczka wodnego w ogrodzie (do 30m2). Także projekt strumienia, kaskady wodnej, murowanej fontanny.

Dobór technologi wykonania, dobór pompy i dysz fontannowych, rodzaj materiału na dno zbiornika. W skład projektu wchodzi około 10 wizualizacji i przekroje przez dno. Rozstaw i spis roślin strefy mokrej.

Cena zależna będzie od ilości elementów, wielkości i stopnia skomplikowania.

Niewielka kaskada lub fontanna – 750zł. Duża kaskada od 1850zł.

Mały, płytki zbiornik żwirowy o średnicy do 200cm,  z roślinami; koszt projektu  950zł.

Mały staw naturalny o powierzchni 10m2 z cenie od 2550 zł, a strumyk 2150zł.

Wykonanie układu zasilania z obiegiem wodą deszczową z dachu, z wkomponowaniem zbiornika podziemnego na wodę i wykonaniem stawu zasilanego z tego zbiornika:  koszt projektu od 4300zł

Większe stawy o bardziej skomplikowanym dnie wykonamy zgodnie z indywidualną wyceną.

Średni czas wykonania: 5-10 dni projektowych.

Projekt oświetlenia, nawodnienia, odwodnienia

koszt

od 350 zł

Każda koncepcja większego terenu, zawiera w cenie dobór i układ rozmieszczenia światełek  w ogrodzie, oraz wizualizację graficzną miejsc podświetlonych.

Jako opcję płatną dodatkowo, oferujemy projekt oświetlenia i rozprowadzenia instalacji dla małych projektów rabat i stref zieleni.

Podpowiadamy gdzie użyć lamp elektrycznych, a gdzie można wstawić lampy solarne. Zachęcamy do zaplanowania instalacji przeciwporażeniowych, na prąd bezpieczny (bardzo łatwa w montażu).

Koszt takiego projektu od 450zł.

W nieco wyższej cenie zamówicie też u nas projekt nawodnień, z podziałem na sekcje dla poszczególnych części ogrodu, doborem automatyki i sterowania. Projekt z punktami poboru wody od 750zł, a projekt ze strefowymi nawodnieniami od 1950zł.

Możemy wrysować też projekt odwodnienia z doborem zbiornika na wody opadowe (program „Moja Woda” #moja_woda)

Porady na miejscu, Nadzór projektowy

koszt

100zł/h

Pomagamy w czasie budowy, wspierając poradami ekipy budowlane na miejscu, przy okazji dokonując niewielkich niezbędnych dostosowań.

Koszt usługi to 100zł/h, lub 500zł za dzień projektowy (6h z dojazdem). Jeśli usługa trwa mniej niż 4h, doliczamy koszt dojazdu.

Udzielamy porad i konsultacji w ogrodach. Koszt porady 350zł.

Dodatkowa usługa to zamówienie roślin, lub wspólne zakupy w szkółce. Pokażemy jak prawidłowo rozstawić i posadzić rośliny (jeśli chcecie zrobić to samodzielnie).

Koszt usługi 100zł/h + dojazd.

 

 

Spotkanie u inwestora i pomiary

koszt

od 300 zł

Aby wykonać ogród dopasowany do Waszych wymagań, musimy razem go zaplanować.

Spotykamy się z Wami na miejscu w ogrodzie, gdzie wstępnie planujemy strefy, dobieramy materiały i stylistykę, oraz udzielamy fachowych porad.

Pierwsza wizyta trwa około 2,5 godzin i jest płatna (przy małych projektach i pr. architektury -1,5 godziny).

Następne wizyty wiążą się z pomiarami i inwentaryzacją terenu, uzgodnieniami projektowymi (łącznie jest to 2-3 spotkania)- i są one już wliczone w cenę.

Pierwsze spotkanie z nami jest ZAWSZE odpłatne, nawet w przypadku fragmentów ogrodów. Koszt wizyty to 300zł, plus koszt dojazdu.

Cena za spotkanie obejmuje: dojazd, omówienie szczegółów, dobór stylu ogrodu i typu materiałów do jego budowy, porady wstępne na miejscu.

Najczęściej zadawane pytania:

Zobacz odpowiedzi na pytania lub skontaktuj się z nami
Aranżacje Home&Garden łączą wnętrze domu z architekturą i zielenią ogrodu, tworząc miejsce wytchnienia i wypoczynku dostosowane ściśle do jego mieszkańców.

Od 2017r specjalizujemy się także w trudnych aranżacjach: na spadkach i skarpach, rewitalizacje starych ogrodów, przeróbki i adaptacje, zgłoszenia budowlane.

Każdy ogród jest dopasowany do indywidualnych potrzeb domowników, do architektury budynków i topografii otoczenia. Tworzone przez nas ogrody są przyjazne przyrodzie.
Teren zawsze dzielimy na strefy użytkowe, a każda strefa pasuje do innych, choć spełniają różne funkcje.

Przedogród to najczęściej wjazd z parkingiem plus garaż, lub wiata garażowa. Można tu również wykonać koncepcję ozdobnego ogrodzenia, chodnik, opaskę lub ścieżkę przy budynku. Konieczne będą oczywiście aranżacje zielenią i oświetlenie wokół strefy wejściowej.

Strefa wypoczynku czyli altana, patio, taras/pergola z zadaszeniem.

Strefa rekreacji to może być boisko, zbiornik wodny, plac zabaw, miejsce do piknikowania, palenisko.

Strefy zielone to zależnie od stylistyki zaproponujemy przylegające do architektury murawy, klomby, kieszonkowe parki, kwitnące partery, zieleńce, zagajniki.

Ogrody kuchenne czyli małe sady, różne formy warzywników w skrzyniach i murowanych donicach, szklarnie.

Chętnie stylizujemy całe ogrody na modłę ogrodów renesansowych i przyklasztornych, gdzie rośliny jadalne mieszały się z ozdobnymi. Projektujemy ogródki ziołowe i warzywne w ogrodach kieszonkowych, oraz na tarasach/balkonach.

Projektujemy na terenie Śląska i Małopolski.
Umawiamy się na spotkania i inwentaryzujemy ogrody w promieniu do 40 km od Bielska-Białej.
Mamy na koncie także wiele realizacji nawet w najdalszych zakątkach Polski i ponad 50 projektów poza granicami, bo lubimy podróżować. Jeśli mamy wolny termin to chętnie decydujemy się nawet na dalsze eskapady, choć…ze względu na stałą już dużą ilość zamówień najwięcej projektów robimy na miejscu.

Dojazd na miejsce i nasze porady są płatne (zobacz cennik), nawet jeśli chcecie  projekt małej rabaty. Na przygotowanie się do spotkania, dojazd i rozmowę z Wami poświęcamy kilka godzin, a na miejscu dzielimy się doświadczeniem i udzielamy wstępnych porad.

Za usługę „Spotkanie i pomiar” wystawiamy paragon fiskalny, lub fakturę.

Na wizytę zarezerwujcie sobie minimum 2 godziny. Przy skomplikowanych i dużych projektach będą to dwie lub trzy wizyty (związane z pomiarami a następnie uzgodnieniami projektowymi). Płatna jest tylko pierwsza z nich.

Prosimy o zamawianie projektów z dużym wyprzedzeniem , czyli około 3-4 miesiące przed jego planowaną realizacją. Daje to większą gwarancję wolnego terminu w naszym kalendarzu.

Lipiec–  po 10 lipca, mamy w grafiku miejsce na kompleksowy projekt ogrodu.

Sierpień–  jeden termin na malutki ogród w sierpniu… lub dwa projekty rabat.

Wrzesień–  po 12 września jeden termin na duży kompleksowy projekt z architekturą, lub dwa mniejsze projekty zieleni.

Październik– dwa wolne miejsca.

Sklep z Gotowymi Projektami pozostaje do Państwa dyspozycji cały sezon. Ze względu na stałą już sporą ilość zamówień- Wysyłka projektów online opóźniona do 2 dni roboczych, a z wydrukiem do 5 dni roboczych.

Jeśli chcecie szybko i niedrogo zaaranżować niewielki fragment ogrodu, zapraszamy do naszego sklepu z po Gotowy Projekt Ogrodu

Cena projektu ogrodu,  zależy zawsze od ilości dni projektowych jakie musimy na nią poświęcić.

Rabata o powierzchni 12-15m2: szacujemy że jej zaprojektowanie zajmuje  dwa dni projektowe, koszt minimalny to 850 (brutto), bez wizualizacji.

Projekt tej samej rabaty w 3D, czyli kolorowe plansze plus wizualizacje w ilości 5szt, to już koszt 1350zł.

Większa 20-25m rabata w cenie 1450zł, a z oświetleniem od 1750zł.

Jeśli ma zawierać patio, lub patio z małą pergolą- 1950zł. Z oczkiem wodnym lub kaskadą od 2550zł.

Projekt średniego ogrodu to dokładna koncepcja z wizualizacjami, doborem roślin i materiałów, wymiarami i opisem sadzenia oraz pielęgnacji. Na działce o wielkości 700m2, to koszt około 4500-6500 PLN. Projekt zajmie około 3 tygodni intensywnej pracy.

Jeśli pragniecie mieć w ogrodzie indywidualnie zaaranżowaną wolno stojącą altanę, skomplikowany projekt podjazdu na spadkach, taras na podwyższeniu, oczko wodne, czy projekt wiaty garażowej- to zaprojektujemy je jako opcje dodatkowe i są one płatne zgodnie z wyceną indywidualną.

W ramach każdego takiego projektu otrzymacie około 30 ładnych wizualizacji, przekroje i spisy materiałów oraz roślin.  Podstawową dokumentację dla wykonawcy z przedmiarem materiałów.

Na dwóch kolejnych spotkaniach omówimy szczegóły projektu i poprawki do niego. W ramach każdego projektu możemy dokonać 2 zmiany zgodne z Waszą sugestią- oczywiście w czasie trwania procesu projektowego.

W terenie trudnym, z dużymi spadkami i skarpami, jak również przy pracochłonnej modernizacji starych (już obsadzonych roślinami ) ogrodów,  cena projektu będzie zawsze wyższa o 20-30%.

Projekty są zawsze wyceniane indywidualnie…

… na podstawie ilości elementów do zaprojektowania i topografii terenu (przy projektach trójwymiarowych niezwykle ważne jest czy teren jest płaski czy na dużym spadku- musimy stworzyć jego pracochłonny trójwymiarowy model). Szacujemy jak wiele dni projektowych musimy zarezerwować na Waszą aranżację, wysyłamy spersonalizowaną ofertę.

Orientacyjny budżet na budowę ogrodu, koniecznie ustalcie z nami na starcie, a wtedy będziemy starali się do niego dostosować w projekcie. Im więcej szczegółów podacie nam przed wykonaniem wyceny, tym projekt będzie bardziej dopasowany do budżetu. Pamiętajcie że jeśli dodajecie kolejne elementy w czasie projektowania to wydłuża to jego czas, co wpłynie to na wzrost ceny końcowej.

Zapytania szczegółowe, dotyczące ceny i wolnych terminów możecie zadawać telefonicznie, lub mailowo.

W zapytaniu koniecznie podajcie przybliżoną wielkość ogrodu, jakie elementy orientacyjnie powinny się w nim znaleźć (podjazd, ogrodzenie, plac zabaw, altana, taras) i jaka jest topografia terenu.

Prosimy abyście większe projekty zamawiali z około 3 miesięcznym wyprzedzeniem- daje to gwarancję wolnego terminu. 

Mniejsze projekty rabatek i balkonów realizujemy zwykle w przeciągu 3-4 tygodni.

Szczegółową wycenę projektu (w formie spersonalizowanej oferty) podajemy po rozmowie z Inwestorem, dostosowując ją do wielkości, stylu i ilości elementów ogrodu.

Ostateczna rezerwacja terminu następuje po podpisaniu umowy.

Projekty zamawiane spoza terenu Polski, podlegają pełnej przedpłacie w momencie podpisania umowy. Projekty wykonywane na terenie kraju- jedynie niewielkiej zaliczki w momencie rezerwacji.

Jeśli nie jesteście pewni  Zapraszamy za to do szybkiego kontaktu telefonicznego.

Niezbyt często, ale nadal zdarza się robić w ten sposób proste projekty i aranżacje rabat. Do aranżacji zdalnej potrzebujemy dokładnych wymiarów terenu i kilku próbek gleby. Najchętniej jednak sami dokonujemy pomiarów terenu, a szczegóły projektu uzgadniamy na kilu osobistych spotkaniach z Inwestorami.

Jak wygląda uproszczony koncepcyjny projekt ogrodu możecie zobaczyć tutaj: Jak tworzymy projekt ogrodu