Dopasowany cennik usług projektowych

Aranżacja rabaty / fragment ogrodu

koszt

od 790 zł

Aranżacja zielenią rabaty, lub małego fragmentu ogrodu z wizualizacją 3D. W skład projektu wchodzą: Plansza z rozstawem roślin, a do niej dołączony Spis gatunkowy roślin. Do każdego projektu dodajemy indywidualny Opis sadzenia i pielęgnacji.

W opisie podpowiadamy jak poprawić jakość gleby w waszym ogrodzie i co jest ważne w czasie zakładania aranżacji.

Załączamy dodatkowo spis specjalistycznych szkółek ze sprzedażą online, więc łatwo możecie zamówić dobrane rośliny (polecamy tę formę zakupów). Każdy projekt zawiera od 6 do 10 kolorowych wizualizacji.

Wielkość aranżacji 10-50m2. Cena zależna od wielkości i skomplikowania terenu i gęstości nasadzeń. Przykładowo:

Malutka rabata o wymiarach 0,8mx 10m w cenie 790zł. Czas wykonania:2 dni projektowe.

Większy narożnik czy pas o wielkości 2,5x10m w cenie 950-1250zł. Czas wykonania 3-4 dni projektowe.

Duża rabata lub fragment ogrodu o wielości 30-50m2 w cenie od 1250zł. Czas wykonania (a co z tego wynika cena założenia) zawsze zależne są od gęstości nasadzeń.

Oświetlenie rabatek +350 zł. Nawodnienia +450zł. Projekt pergoli, murowana donica, trejaż +350-550zł.

Zagospodarowanie balkonu i tarasu

koszt

od 950 zł

Namawiamy by wykorzystywać balkony, małe tarasy i dachy jako dodatkową przestrzeń domową.  Jeśli chcecie stworzyć na balkonie salonik ogrodowy pełen zieleni i ładnej architektury; to chętnie pomożemy wykonać taką zamianę. Wspólnie wybierzemy: materiały do wykończenia, donice, meble i rośliny. Poprzez trójwymiarowe podglądy możemy pobawić się przestrzenią i wykonać fajną aranżację, którą potem sami zrealizujecie.

Możemy także całą aranżację wykonać dla Was z jedną ze współpracujących ekip.

Koszt projektu i wykonania dopasujemy indywidualnie do zakładanego budżetu i do nakładu naszej pracy.

Projekt małego balkonu z doborem wykończenia nawierzchni, wyszukaniem pasujących donic, roślin, mebli i dekoracji, już od 950zł.

Duże balkony, ogródki piwne, od 1650zł.

Oświetlenie +250zł. Nawodnienie od +350 do +450zł.

Aranżacje zawsze wyceniamy indywidualnie na podstawie ilości elementów które muszą się na nim znaleźć.

 

Projekt uzupełnienia działki zielenią

koszt

950zł/za każdą strefę

Projekty aranżacji stref zielonych, dla ogrodów z już istniejącą małą architekturą.

Jeśli macie już w ogrodzie parking, ścieżki i taras, ale  brakuje w nim ładnej zieleni, to chętnie wykonamy projekt samych stref nasadzeń dla kilku wybranych miejsc w ogrodzie.

Etapy wykonania:  inwentaryzacja ogrodu, lub przesłanie nam szkicu działki. Następnie do podkładu projektowego wrysujemy zarys domu i istniejących już w ogrodzie elementów. Wykonamy aranżację zielenią, oraz piękne wizualizacje dla każdej strefy. Możemy dodać też kilka akcentów ozdobnych, oświetlenie. Wszystko zgodnie z zakładanym budżetem i ofertą katalogową producentów mebli.

Opis do projektu zawiera instrukcję opieki nad roślinami, spis dodatków do ogrodu, oraz adresy szkółek z ofertą dobranych w aranżacji gatunków. Opcje rozszerzone za dodatkową opłatą to projekt oświetlenia, nawodnień, fontanna lub oczko wodne, projekt altany/pergoli, kosztorys materiałowy.

Za każdy z dodatkowych elementów architektury, dopłata zgodna z poniższym cennikiem.

Rabata z oświetleniem +350zł, z nawodnieniem +450zł.

Średni czas wykonania to 4 dni projektowe na każdą ze stref.

Projekt małego ogrodu

koszt

2500-3700 zł

Aranżacja niewielkiego ogrodu o wielkości 100-400m2. Koncepcja w skład której wchodzą wizualizacje graficzne 3D, oraz wszystkie niezbędne plansze dla wykonawców. Plansza 1 będzie zawierała wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór materiałów z aktualnych katalogów, wraz z podanymi ilościami do zamówienia (ilość nawierzchni utwardzonych, ilość żwiru, kory, obrzeży). Plansza 3 to rozmieszczenie roślin w terenie, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 znajdzie się rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera około 30 wizualizacji graficznych, a także opis kolejnych prac ogrodowych, także sposób sadzeniu roślin i ich pielęgnacji.

W opcji rozszerzonej usługi projektowe powiększymy o projekt nawodnień (prosty lub strefowy), projekty techniczne ułożenia i podbudowy kostki, projekt ogrodzenia, szczegółowe rysunki, oraz przekroje małej architektury.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Średni czas wykonania: 8-12 dni projektowych.

Projekt średniego ogrodu

koszt

3900-5500 zł

Aranżacja ogrodu 500-800m2. Projekt koncepcyjny w skład którego wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera też podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór materiałów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Plansza 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera ok. 40 wizualizacji graficznych (z widokiem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy przygotowaniu podbudowy, sadzeniu i pielęgnacji roślin.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień (prosty lub automatyczny strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki brukowej, projekt ogrodzenia. Można zamówić też projekty szczegółowe małej architektury jak: pergola, trejaż, staw, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu, to możemy  przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Pamiętajcie że ogród na dużej skarpie, czy już porośnięty roślinnością (którą mamy wykorzystać w projekcie)- zajmie więcej czasu. Ceny takich projektów będą o 20% wyższe.

Średni czas wykonania: 14-20 dni projektowych.

Projekt dużego ogrodu

koszt

od 5500 zł

Aranżacje ogrodów o wielkości działki 900-1500m2. W skład  projektu wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór podstawowych materiałów od producentów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Planszy 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera też ponad 50 wizualizacji graficznych (z widokiem z każdej strony i podglądem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy podbudowie ogrodu, sadzeniu i pielęgnacji roślin.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień (prosty lub strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki brukowej, projekt ogrodzenia. Można zamówić też szczegółowe rysunki małej architektury jak: pergola, altana, staw, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt konstrukcyjny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Średni czas wykonania: 20-30 dni projektowych.

 

Szybka aranżacja “od ręki” z zamówieniem roślin

koszt

400 zł/dzień projektowy

Aranżacja fragmentu ogrodu z poradą na miejscu, a do tego uproszczony projekt 2D.

Taką usługę wykonujemy w ramach konsultacji, w ogrodzie u klienta. Na spotkaniu wraz z Inwestorem planujemy jak ma wyglądać ogród, dobieramy gatunki roślin i 2-3 elementy małej architektury takie jak: ścieżka, łuk, pergola.

Następnie już w biurze wykonujemy proste, plansze zawierające spis roślin i wymiary podstawowe.

Na spotkanie z Wami musimy zarezerwować ok. 3-4h projektowe, plus dojazd. Wykonanie uproszczonego planu w biurze to kolejne 2-3 dni projektowe. Projekt na działce 500m2 będzie kosztował  około 1600zł. Nie będzie w nim wizualizacji, a jedynie kolorowe plansze z rzutem architektury. To uproszczony projekt koncepcyjny, z wymiarami i spisem roślin.

Dojazd w promieniu 20km od Bielska-Białej. Trzeba się umawiać około 2-3 tygodni wcześniej- zależnie od ilości zleceń które aktualnie obsługujemy.

W ramach takiej aranżacji możemy również potem zamówić też dla Was rośliny i potrzebne materiały, przywieźć je na teren ogrodu i ustawić na wyznaczonych miejscach, oraz prawidłowo rośliny posadzić lub pomóc wam to zrobić.

Usługa zamawiania roślin i realizacji wyceniana jest indywidualne, zgodnie z nakładem pracy (patrz poniżej=>Zakupy i sadzenie roślin).

Mała architektura ogrodowa

koszt

od 750 zł/szt

Do każdego projektu strefy zielonej możecie dodać: pergolę czy trejaż,  murek oporowy,  murowane palenisko, taras lub patio wraz z zadaszeniem. Zaprojektujemy dla was kaskadę, lub fontannę.

Możemy wrysować projekt betonowej, lub murowanej ławki, donice z galanterii betonowej lub cegiełek, meble na zamówienie.

Cokolwiek sobie w ogrodzie wymyślicie, my wykonamy rysunek z wymiarami, przekroje i rzuty, oraz wizualizację dla wykonawcy. Cena zależeć będzie od wielkości i skomplikowania projektu.

Projekt koncepcyjny małej żwirowej fontanny z przekrojami i rzutem z góry oraz wizualizacją to dla przykładu to koszt ok. 750zł, a duża pergola z zadaszeniem 1250zł

Średni czas wykonania to 2-4 dni projektowe.

Duża architektura ogrodowa

koszt

 od 1250 zł

Często inwestorom zależy na wrysowaniu do projektu większych i bardziej skomplikowanych elementów architektury. Chętnie projektujemy takie obiekty jak: altana, projekt tarasu i zadaszenia, murowane patio, zagospodarowanie  skarpy, mur oporowy w ogrodzie.

Wykonujemy dokładne projekty architektoniczno-budowlane, jako opcję dodatkową do projektu koncepcyjnego (w którym znajdą się podstawowe wymiary).

Możemy np. wykonać koncepcję pergoli z zadaszeniem z podstawowymi wymiarami i doborem materiałów konstrukcji, a  koszt projektu to 1250 zł.

Projekt techniczny altany z przekrojami, obliczeniem wytrzymałości dachu i kosztorysem materiałowym (przygotowany do zgłoszenia), to koszt ok.3500zł.

Podjazd, kostka, projekt ogrodzenia

koszt

od 1250 zł

Jeśli potrzebujecie szczegółowego, technicznego projektu kostki bukowej, czy ogrodzenia wraz z doborem konkretnych materiałów i technologii, to polecamy wykonanie projektu budowlano-wykonawczego.  Znajdą się w nim  wszystkie  wymiary i rzuty projektowanego elementu. A także dokładnie dobrana technologia wykonania, rodzaj podbudowy, opis spadków, oraz ilość  i rodzaj niezbędnych materiałów.

Cena zależna od powierzchni i stopnia skomplikowania elementu. Koncepcja ułożenia i doboru kostki od 1250zł.

Techniczny projekt kostki od 1850zł. Projekt ogrodzenia: koncepcja- 950, projekt techniczny od 1650zł. Cena zależna od wielkości i stopnia skomplikowania.

Średni czas wykonania: 5-8 dni projektowych.

Projekt basenu, stawu kąpielowego, kaskady

koszt

od 1750 zł

Wykonujemy projekty basenów, czy stawów kąpielowych, o wielkości do 50m2. Dużych murowanych fontann i kaskad wodnych.

W projekcie znajdziecie dobór technologi wykonania, dopasowanie takiego zbiornika do układu ogrodu, oraz niezbędną ilości potrzebnych do wykonania materiałów.  Dobieramy też urządzenia takie jak pompy, filtry.

Proponujemy dobór konkretnego zbiornika od jednego z producentów, lub dopasowanie niecki do indywidualnego kształtu i wyłożenie materiałem nieprzepuszczalnym.

Projekt małego oczka czy basenu (około 10m2) z podstawowymi wymiarami i doborem wykończenia to koszt od 1750 zł

Projekt techniczny większego zbiornika 20m, z doborem urządzeń i indywidualnym zaprojektowaniem całego zbiornika- od 3500zł

Projekt oczka wodnego, dotacja “Moja woda”

koszt

od 750 zł

Projekt małego stawu naturalnego, lub oczka wodnego w ogrodzie (do 50m2). Dobór technologi wykonania, dobór pompy i dysz fontannowych, rodzaj materiału na dno zbiornika. W części technicznej: rysunki, wymiary, przekroje, dodatkowo dorzucamy kolorowe grafiki trójwymiarowe, oraz oczywiście dobór roślin strefy mokrej.

Cena oczywiście zależna będzie od ilości elementów, wielkości i stopnia skomplikowania.

Często wybierana opcja to: Mały, płytki zbiornik żwirowy o średnicy do 200cm; koszt projektu rzędu 750zł.

Z wkomponowaniem zbiornika podziemnego na wodę, o pojemności 1000-2000 m3, koszt projektu od 1750zł

Większe stawy o bardziej skomplikowanym dnie wykonamy zgodnie z indywidualną wyceną.

Średni czas wykonania: 5-6 dni projektowych.

Projekt oświetlenia, nawodnienia, odwodnienia

koszt

od 350 zł

Każdy nasz kompleksowy, zawiera koncepcję rozmieszczenia światełek  w ogrodzie, oraz wizualizację graficzną miejsc podświetlonych. Podpowiadamy gdzie użyć lamp elektrycznych, a gdzie można wstawić lampy solarne. Zachęcamy do zaplanowania instalacji przeciwporażeniowych, na prąd bezpieczny (bardzo łatwa w montażu).

Jako opcję dodatkową, oferujemy też projekt oświetlenia i rozprowadzenia instalacji, dla projektów rabat i zieleni.

Koszt projektu od 350zł.

W nieco wyższej cenie zamówicie też u nas projekt nawodnień, z podziałem na sekcje dla poszczególnych części ogrodu, doborem automatyki i sterowania. Projekt z punktami poboru wody od 450zł, a projekt ze strefowymi nawodnieniami od 1250zł.

Możemy wrysować też projekt odwodnienia z doborem zbiornika na wody opadowe (program “Moja Woda” #moja_woda)

Zakupy i sadzenie roślin, budowa ogrodu

koszt

od 50zł/h

HomeGarden Polska to biuro projektowe. Zajmujemy się głównie planowaniem ogrodów, ale przy małych aranżacjach rabatowych i balkonowych, chętnie pomagamy w realizacji. Nie wykonacie z nami dużego projektu ogrodu- to zrobią dla was zewnętrzne firmy ogrodnicze i budowlane- ale w ramach dodatkowej usługi sami zamówimy dla was rośliny, potem ustawimy je na rabacie i pokażemy jak prawidłowo je posadzić. Koszt takiej usługi to 60zł/h, lub 400zł za dzień (patrz dodatkowo=>”Szybka aranżacja”).

Współpracujemy z zewnętrznymi firmami ogrodniczymi i budowlanymi, które mogą wykonać dla Was kolejne etapy projektu.  Zwykle do realizacji kompleksowej ogrodu potrzebujecie 2-3 firm. Przy “trudnych ogrodach” w ramach dodatkowej usługi, projektant pojawi się w czasie realizacji, pomagając kolejnym ekipom dostosować projekt.

Spotkanie u inwestora i pomiary

koszt

300 zł

Aby wykonać ogród dopasowany do Waszych wymagań, musimy razem go zaplanować.

Najchętniej spotykamy się z Wami na miejscu w ogrodzie, gdzie wstępnie planujemy strefy, dobieramy materiały i stylistykę. Wizyta trwa od 2,5-4 godzin, zwykle są to dwie lub trzy wizyty (tuż przed wykonaniem projektu pobieramy sobie dokładne wymiary i inwentaryzujemy teren).

Spotkanie z nami jest ZAWSZE odpłatne, nawet w przypadku małych ogrodów, lub ich fragmentów. Najczęściej na miejscu następuje podpisanie umowy, aby obie strony miały pewność że wizyta miała sens. Doliczamy też dodatkową stawkę za dojazd w strefie ponad 30 km od firmy.

Cena za spotkanie obejmuje: dojazd, omówienie szczegółów, wstępny dobór stylu ogrodu i materiałów do jego budowy, wykonanie pomiarów, porady wstępne na miejscu: np. jak przygotować glebę pod nasadzenia, co zrobić ze spadkami, jak zaaranżować skarpy.

W przypadku ogrodów online, zamiast spotykać się z Wami na miejscu, szczegóły ustalamy przez internet. Pomiarów  dokonujecie sami i przesyłacie je do nas, a my je ewentualnie sprawdzamy z dostępnymi mapami.

Najczęstsze pytania

Zobacz odpowiedzi na pytania lub skontaktuj się z nami
Nazwa firmy jest nieprzypadkowa, gdyż projektujemy ogrody przydomowe zgodnie z najlepszymi tradycjami czerpanymi (przede wszystkim) z ogrodów angielskich. Często inspirują nas również ogrody śródziemnomorskie i ogrody dalekiego wschodu.
Aranżacje Home&Garden w założeniu mają łączyć wnętrze domu z architekturą i zielenią ogrodu, tworząc miejsce wytchnienia i wypoczynku dostosowane ściśle do jego mieszkańców.
Każdy ogród jest dopasowany do indywidualnych potrzeb domowników, do architektury budynków i topografii otoczenia.

Wizytówka HomeGarden to kwitnące, niekłopotliwe, ogrody wielosezonowe – częściowo ozdobne również zimą.
Ogród zawsze dzielimy na strefy użytkowe, a każda strefa pasuje do innych, choć spełniają różne funkcje.

Przedogród: to najczęściej wjazd z parkingiem plus garaż, lub wiata garażową. Moż na z nami również wykonać koncepcję ozdobnego ogrodzenia, chodnik, opaskę lub ścieżkę przy budynku. Koniecznie: aranżacje zielenią i oświetlenie wokół strefy wejściowej.

Strefa wypoczynku: altana, patio, taras/pergola z zadaszeniem.

Strefa rekreacji: boisko, zbiornik wodny/fontanna, plac zabaw, miejsce do piknikowania, palenisko.

Strefy zielone: zależnie od stylistyki zaproponujemy przylegające do architektury murawy, klomby, kieszonkowe parki, kwitnące partery, zieleńce, zagajniki.

Ogrody kuchenne: mini-sady, różne formy warzywników w skrzyniach i murowanych donicach, szklarnie.

Chętnie stylizujemy całe ogrody na modłę ogrodów renesansowych i przyklasztornych, gdzie rośliny jadalne mieszały się z ozdobnymi. Projektujemy ogródki ziołowe i warzywne w ogrodach kieszonkowych, oraz na tarasach/balkonach.

Projektujemy na terenie Śląska i Małopolski. Najchętniej umawiamy się na spotkania i inwentaryzujemy ogrody w promieniu do 40 km od Bielska-Białej. Czasem, jeśli jesteście bardzo zdeterminowani akurat na współpracę z nami,  decydujemy się na dalsze eskapady (mamy kilka realizacji w okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w Czechach czy na Słowacji). Przy dalszych odległościach projekty wykonujemy najchętniej online, nie ruszając się  z biura… jednak: Przy bardzo dużych i skomplikowanych projektach zdalnych,  nasza wizyta na miejscu połączona z pomiarami również będzie niezbędna (za dodatkową ustaloną opłatą).

Dojazd na miejsce i nasze porady są płatne (zobacz cennik), nawet jeśli chcecie Państwo projekt małej rabaty. Na dojazd i na spotkanie z Wami poświęcamy najczęściej cały dzień projektowy, na miejscu dzielimy się doświadczeniem i udzielamy wstępnych porad na temat zagospodarowania terenu. Za usługę “Spotkanie i pomiar” wystawiamy paragon fiskalny, lub fakturę.

Na wizytę zarezerwujcie sobie minimum 2,5-3 godziny (przy skomplikowanych, dużych projektach nawet 4-5 godzin, bo musimy dokładnie omówić szczegóły projektu).

Prosimy o zamawianie projektów ze sporym wyprzedzeniem (najlepiej minimum 3 miesiące przed jego realizacją). Daje to większą gwarancję wolnego terminu w naszym kalendarzu.
Rok 2020 był rekordowy, wykonaliśmy dla Państwa 60 małych i dużych projektów ogrodów. 

Aktualności na rok 2021:

Wiosna- przepraszamy, brak wolnych terminów na większe projekty ogrodów. 

Maj/czerwiec -Zostały dwa miejsca na indywidualny projekt rabaty (do 20m2).

Koniec czerwca/ początek lipca – możemy wcisnąć jeszcze jeden mały kompleksowy projekt ogrodu, o wielkości 200-500m2.

Spotkania uzgadniające w sprawie projektów letnich umawiamy w drugiej połowie maja.

Sierpień –przerwa wakacyjno-szkoleniowa.

Jesień- ze względu na bardzo dużą ilość chętnych, już teraz zbieramy zamówienia na projekty jesienne 2021. Spotkania z Wami, na terenie ogrodów będziemy umawiać w czerwcu i lipcu.

Jeśli chcecie szybko i niedrogo zaaranżować niewielki fragment ogrodu, zapraszamy do naszego sklepu z po Gotowy Projekt Ogrodu

Cena projektu ogrodu,  zależy zawsze od ilości dni projektowych jakie musimy na nią poświęcić.

Rabaty o powierzchni 20- 50m2 zajmuje projektantowi 2-4 dni, koszt to 750-1250zł brutto.

Projekt ogrodu (koncepcja z wymiarami i opisem technicznym), na działce o wielkości 1000m2, w terenie bez dużych spadków to koszt ok. 4900-7500 PLN, a zajmie on nam on nawet do 5 tygodni intensywnej pracy. Duże altany, oczka wodne, czy projekt garażu, traktujemy jako opcje dodatkowe i są one płatne zgodnie z powyższym cennikiem.

W terenie trudnym, z dużymi spadkami i skarpami, jak również przy pracochłonnej modernizacji starych (już obsadzonych roślinami ) ogrodów,  cena projektu będzie wyższa o 20%.

Projekty są zawsze wyceniane indywidualnie…

… na podstawie ilości elementów do zaprojektowania i topografii terenu (przy projektach trójwymiarowych niezwykle ważne jest czy teren jest płaski czy na dużym spadku- musimy stworzyć jego pracochłonny trójwymiarowy model). Szacujemy jak wiele dni projektowych musimy zarezerwować na Waszą aranżację, wysyłamy spersonalizowaną ofertę.

Orientacyjny budżet na budowę ogrodu, koniecznie ustalcie z nami na starcie, a wtedy będziemy starali się do niego dostosować w projekcie. Lubimy dużo wiedzieć na początku. Im więcej szczegółów podacie nam przed podpisaniem umowy, tym projekt będzie bardziej dopasowany…i tańszy. Duża ilość zmian w czasie projektowania wpływa na ilość dni pracy projektanta, a więc na wzrost ceny końcowej.

Zapytania szczegółowe, dotyczące ceny i wolnych terminów możecie zadawać telefonicznie, lub mailowo.

W zapytaniu koniecznie! podajcie przybliżoną wielkość ogrodu, jakie elementy orientacyjnie powinny się w nim znaleźć (podjazd, ogrodzenie, plac zabaw, altana, taras) i jaka jest topografia terenu. Bez tego nie jesteśmy w stanie, nawet w przybliżeniu podać ceny. Napiszcie też kiedy chcielibyście projekt realizować.

Nie odpisujemy na maile w stylu: “panie, ile za ten projekt?…” Bez dzień dobry, do widzenia i podania jakichkolwiek informacji.

Szanujmy się wzajemnie 🙂

Dokładną, szczegółową cenę projektu (w formie spersonalizowanej oferty) podajemy po rozmowie z Inwestorem, dostosowując ją do wielkości, stylu i ilości elementów ogrodu.

Ostateczna rezerwacja terminu następuje dopiero po podpisaniu umowy, zawierającej prognozowaną cenę i termin realizacji projektu.

Przepraszamy, ale NIE odpowiadamy na zgłoszenia jeśli nie mamy już wolnych terminów. Wolne terminy zawsze podajemy na stronie i na fanpage FB.

W okresie wiosennym i letnim pracujemy po 12-15 godzin na dobę, a dziennie jest 3-4 zapytania o wycenę. Zwyczajnie brakuje nam czasu aby wysyłać ofertę do każdego maila. Zapraszamy za to do kontaktu telefonicznego.

Tak, projektujemy “online” 🙂

Dzięki użyciu zaawansowanych programów do projektowania, uwolnieniu pomiarowych danych geodezyjnych i ogromnemu doświadczeniu…udają nam się doskonałe projekty zdalne.

Wykonaliśmy w ciągu 12 lat ponad 50 projektów online.

Uwaga: Nie projektujemy skomplikowanych ogrodów online na terenach o trudnej topografii (duże spadki, rewitalizacje starych ogrodów z już istniejącym drzewostanem, tereny skaliste czy podmokłe)

W przypadku takich ogrodów wizyta projektanta na miejscu i inwentaryzacja ogrodu jest niezbędna! Zapytajcie po prostu czy damy radę do was przyjechać na wizję lokalną.

 

Jak to działa?:

Przesyłacie Państwo do nas rysunek z wymiarami, zdjęcia ogrodu i próbki gleby. Szczegóły ustalamy elektronicznie i telefonicznie.

Jak wygląda prosty koncepcyjny projekt ogrodu możecie zobaczyć tutaj: Jak tworzymy projekt ogrodu