Dopasowany cennik usług projektowych

Aranżacja rabaty / fragment ogrodu

koszt

od 850 zł

Aranżacja zielenią rabaty, lub małego fragmentu ogrodu z wizualizacją 3D. W skład projektu wchodzą: Plansza z rozstawem roślin, a do niej dołączony Spis gatunkowy roślin. Do każdego projektu dodajemy indywidualny Opis sadzenia i pielęgnacji.

W opisie podpowiadamy jak poprawić jakość gleby w waszym ogrodzie i co jest ważne w czasie zakładania aranżacji.

Załączamy też spis specjalistycznych szkółek ze sprzedażą online, czyli łatwo możecie zamówić dobrane rośliny.

Każdy projekt zawiera od 6 do 10 kolorowych wizualizacji.

Cena zależna będzie od wielkości i skomplikowania terenu i gęstości nasadzeń.

Malutka rabata o wymiarach 20m w cenie 850-990zł. Czas wykonania: 4dni projektowe.

Większy narożnik czy pas o wielkości 30m3 w cenie 1250zł.

Fragment ogrodu o wielości 50-80m2 1850zł. Czas wykonania: 7 dni.

Oświetlenie rabatek +250 zł. Nawodnienia +350zł. Projekt pergoli, murowana donica, trejaż +350zł. Oczko wodne kaskada +650zł.

Zagospodarowanie balkonu i tarasu

koszt

od 1250 zł

Namawiamy by wykorzystywać balkony, małe tarasy i dachy jako dodatkową przestrzeń domową.  Jeśli chcecie stworzyć na balkonie salonik ogrodowy pełen zieleni i ładnej architektury; to chętnie pomożemy wykonać taką zamianę. Wspólnie wybierzemy: materiały do wykończenia, donice, meble i rośliny. Poprzez trójwymiarowe podglądy możemy pobawić się przestrzenią i wykonać fajną aranżację, którą potem sami zrealizujecie.

Możemy także całą aranżację wykonać dla Was z jedną ze współpracujących ekip.

Koszt projektu i wykonania dopasujemy indywidualnie do zakładanego budżetu i do nakładu naszej pracy.

Projekt małego balkonu z doborem nawierzchni, pasujących donic, roślin, mebli i dekoracji 1250zł.

Duże balkony, tarasy i ogródki piwne od 1750zł.

Oświetlenie +250zł. Nawodnienie od +350. Wrysowanie fontanny + 550zł.

Aranżacje zawsze wyceniamy indywidualnie, na podstawie ilości elementów i detali.

 

Projekt uzupełnienia działki zielenią

koszt

od 1350zł/za każdą strefę

Projekty aranżacji stref zielonych, dla ogrodów z już istniejącą małą architekturą.

Jeśli macie już w ogrodzie parking, ścieżki i taras, a brakuje w nim tylko ładnej zieleni; to chętnie wykonamy projekt stref nasadzeń dla kilku wybranych miejsc w ogrodzie.

Etapy wykonania:  inwentaryzacja ogrodu, lub przesłanie nam szkicu działki. Następnie do podkładu projektowego wrysujemy zarys domu i nawierzchni. Wykonamy aranżację zielenią, oraz wizualizacje dla każdej strefy. Możemy dodać kilka akcentów ozdobnych, czy oświetlenie.

Opis do projektu zawiera instrukcję opieki nad roślinami, spis dodatków do ogrodu, oraz adresy szkółek z ofertą dobranych w aranżacji gatunków. Opcje rozszerzone za dodatkową opłatą to projekt oświetlenia, nawodnień, fontanna lub oczko wodne, projekt altany/pergoli, kosztorys materiałowy.

Rabata z oświetleniem +250zł.  Z nawodnieniem +350zł.

Średni czas wykonania to 4 dni projektowe na każdą ze stref.

Projekt małego ogrodu

koszt

2900-3900 zł

Aranżacja niewielkiego ogrodu o wielkości 100-300m2. Koncepcja w skład której wchodzą wizualizacje graficzne 3D, oraz wszystkie niezbędne plansze dla wykonawców. Plansza 1 będzie zawierała wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się opis projektowanej architektury, dobór materiałów, wraz z potrzebnymi ilościami (ilość nawierzchni utwardzonych, żwiru, kory, obrzeży). Plansza 3 to rozmieszczenie roślin w terenie, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 znajdzie się rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Cena zależy od ilości stref zielonych i skomplikowania topografii terenu, ilości elementów architektury, oraz bryły budynku który musimy wrysować w projekt 3D. Najmniejsze proste, dwustrefowe aranżacje ogrodów szeregowych z małym tarasem i ścieżkami to średni koszt 2900zł. Czas wykonania to 23 tygodnie.

Projekt zawiera około 20-30 wizualizacji graficznych, a także opis kolejnych prac ogrodowych, także sposób sadzeniu roślin i ich pielęgnacji.

W opcji rozszerzonej i za dodatkową opłatą nasze usługi projektowe powiększymy o projekty: nawodnienia, projekt altany czy wiaty garażowej. Projekt ogrodzenia, bardziej skomplikowany projekt nawierzchni utwardzonych, zadaszony taras- też wykonamy za dodatkową opłatą.

Średni czas wykonania to 10 dni projektowych.

Projekt średniego ogrodu

koszt

3700-5900 zł

Aranżacja ogrodu 400-800m2. Koncepcja w skład której wchodzą wizualizacje graficzne z widokiem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera też plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór materiałów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Plansza 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera ponad 40 wizualizacji graficznych (z widokiem z każdej strony i podglądem dzień/noc). Załączymy opis kolejnych prac przy przygotowaniu podbudowy, sadzeniu i pielęgnacji roślin.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o duże altany i wiaty, nawodnienia, szczegółowe rozrysowanie kostki brukowej, projekt ogrodzenia.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt konstrukcyjny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Ogród na dużej skarpie, czy już porośnięty roślinnością (którą mamy wykorzystać w projekcie) zajmie więcej czasu. Ceny takich projektów będą o 30% wyższe.

Średni czas wykonania: 25 dni projektowych.

Projekt dużego ogrodu

koszt

od 6500 zł

Aranżacje ogrodów o wielkości działki 900-1500m2. W skład  projektu wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera wizualizacje i plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór podstawowych materiałów od producentów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Planszy 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera też ponad 50 wizualizacji graficznych (z widokiem z każdej strony i podglądem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy podbudowie ogrodu, sadzeniu i pielęgnacji roślin.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień, projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki brukowej, projekt ogrodzenia. Można zamówić też szczegółowe rysunki małej architektury jak: pergola, altana, staw, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt konstrukcyjny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Średni czas wykonania: 30-50 dni projektowych.

 

Szybka aranżacja “od ręki” bez wizualizacji

koszt

2500 zł

Aranżacja fragmentu ogrodu z poradą na miejscu, a do tego uproszczony projekt bez wizualizacji.

Usługę wykonujemy w ramach konsultacji, w ogrodzie u klienta. Na spotkaniu wraz z Inwestorem planujemy jak ma wyglądać ogród. Dobieramy wspólnie gatunki roślin i elementy małej architektury takie jak: ścieżka, łuk, murek, pergola. Projekt kostki, altany czy tarasu nie jest wliczony w cenę.

Następnie już w biurze wykonujemy proste plansze bez wizualizacji, zawierające spis roślin i wymiary podstawowe.

Na spotkanie z Wami musimy zarezerwować ok. 4h projektowe, plus dojazd. Wykonanie planu w biurze to kolejne 5-6 dni projektowych. Projekt na działce 600m2 będzie kosztował  około 2500zł.

Dojazd w promieniu 30km od Bielska-Białej. Trzeba się umawiać około 4 tygodni wcześniej- zależnie od ilości zleceń które aktualnie obsługujemy.

Mała architektura ogrodowa

koszt

od 350 zł/szt

Do każdego projektu stref zielonych możecie dodać: pergolę czy trejaż,  murek oporowy,  murowane palenisko, taras lub patio wraz z zadaszeniem, ścieżki i płotki. Cokolwiek sobie wymyślicie, my przelejemy na projekt.

W większych projektach koncepcyjnych małą architekturę i oświetlenie projektujemy jako elementy nieodłączne i są one wliczone w cenę. Oznacza to że nie doliczamy wtedy dodatkowych opłat za projekt. W małych aranżacjach rabat, każdy z dodatkowych elementów wyceniony będzie zgodnie z nakładem pracy. Zwykle cena takich małych elementów nie będzie wyższa niż 350-750zł za sztukę.

Za dodatkową opłatą w każdym naszym projekcie zaprojektujemy dla was także kaskadę, oczko wodne lub fontannę.

Średni czas wykonania każdego z elementów dodatkowych to 2 dni projektowe. Zbiorniki wodne i fontanny – czas wykonania zależny od wielkości.

Duża architektura ogrodowa

koszt

 od 1350 zł

Często inwestorom zależy na wrysowaniu do projektu większych i bardziej skomplikowanych elementów architektury. Chętnie projektujemy takie obiekty jak: ogrodzenie, altana, taras z zadaszeniem, murowane patio, podparcie skarpy, mur oporowy, garaż, wiata.

W koncepcji znajdą się podstawowe wymiary. W projekcie technicznym: podbudowa, rozrysowane detale, dokładna specyfikacja materiałowa.

Koncepcja dużej pergoli, czy wiaty z wizualizacjami to koszt około 1350 zł.

Projekt techniczny z dokładnym rozrysowaniem detali, obliczeniem wytrzymałości dachu i przekrojami, to koszt 2900-4500zł.

Podjazd, kostka, projekt ogrodzenia

koszt

od 1550 zł

Jeśli potrzebujecie szczegółowego projektu kostki bukowej, czy ogrodzenia wraz z doborem konkretnych materiałów i technologii, to polecamy wykonanie projektu budowlanego.  Znajdą się w nim  wszystkie  wymiary i rzuty projektowanego elementu. A także dokładnie dobrana technologia wykonania, dobór spadków i odwodnienia, oraz ilość  i rodzaj materiałów podstawowych (dobranych z katalogu).

Cena zależna od powierzchni i stopnia skomplikowania terenu.

Koncepcja ułożenia i doboru kostki 1550zł (wizualizacje).

Techniczno-budowlany projekt kostki od 2500zł.

Projekt ogrodzenia: koncepcja- 1500 (wizualizacje).

Projekt techniczny od 2700zł.

Średni czas wykonania: 5-10 dni projektowych.

Projekt basenu, stawu kąpielowego

koszt

od 1950 zł

Wykonujemy projekty basenów i stawów kąpielowych, o wielkości do 50m2. Dopasujemy zbiornik do układu ogrodu i do jego stylu.

W projekcie znajdziecie dobór technologi wykonania, oraz niezbędną ilości potrzebnych do wykonania materiałów.

Dobieramy też urządzenia takie jak pompy, filtry, napowietrzacze. A przy stawach kąpielowych łączonych z ozdobnymi: mostki, przejścia i strefy roślinne. W projekcie znajdzie się około 10 wizualizacji i dwa przekroje przez dno.

Proponujemy dobór konkretnego zbiornika od jednego z producentów, lub dopasowanie niecki do indywidualnego kształtu i wyłożenie materiałem nieprzepuszczalnym (kilka technologii do wyboru).

Projekt małego stawu czy basenu (około 10m2) z podstawowymi wymiarami i doborem zbiornika to koszt od 1950 zł

Projekt większego zbiornika 20-30m, z doborem urządzeń i indywidualnym zaprojektowaniem całego zbiornika od 4500zł.

Duże zbiorniki, projekty techniczne-wycena indywidualna.

Projekt oczka wodnego, kaskady, strumyka

koszt

od 650 zł

Projekt małego stawu naturalnego, lub oczka wodnego w ogrodzie (do 20m2). Także projekt strumienia, kaskady wodnej, murowanej fontanny.

Dobór technologi wykonania, dobór pompy i dysz fontannowych, rodzaj materiału na dno zbiornika. W skład projektu wchodzi około 10 wizualizacji i przekroje przez dno. Rozstaw i spis roślin strefy mokrej.

Cena zależna będzie od ilości elementów, wielkości i stopnia skomplikowania.

Często wybierana opcja to: Mały, płytki zbiornik żwirowy o średnicy do 200cm; koszt projektu  650zł.

Mały staw naturalny o powierzchni 10m2 z cenie od 1950 zł, a strumyk 1650zł.

Dotacja „Moja woda”: Wykonanie układu zasilania z obiegiem wodą deszczową z dachu, z wkomponowaniem zbiornika podziemnego na wodę i wykonaniem stawu zasilanego z tego zbiornika:  koszt projektu od 3500zł

Większe stawy o bardziej skomplikowanym dnie wykonamy zgodnie z indywidualną wyceną.

Średni czas wykonania: 5-12 dni projektowych.

Projekt oświetlenia, nawodnienia, odwodnienia

koszt

od 350 zł

Każdy nasz kompleksowy, zawiera koncepcję rozmieszczenia światełek  w ogrodzie, oraz wizualizację graficzną miejsc podświetlonych. Podpowiadamy gdzie użyć lamp elektrycznych, a gdzie można wstawić lampy solarne. Zachęcamy do zaplanowania instalacji przeciwporażeniowych, na prąd bezpieczny (bardzo łatwa w montażu).

Jako opcję dodatkową, oferujemy też projekt oświetlenia i rozprowadzenia instalacji, dla projektów rabat i zieleni.

Koszt projektu od 350zł.

W nieco wyższej cenie zamówicie też u nas projekt nawodnień, z podziałem na sekcje dla poszczególnych części ogrodu, doborem automatyki i sterowania. Projekt z punktami poboru wody od 650zł, a projekt ze strefowymi nawodnieniami od 1650zł.

Możemy wrysować też projekt odwodnienia z doborem zbiornika na wody opadowe (program „Moja Woda” #moja_woda)

Nadzór projektowy

koszt

90zł/h

Chętnie pomagamy w czasie budowy, wspierając poradami ekipy budowlane na miejscu, przy okazji dokonując niewielkich niezbędnych dostosowań. W ramach dodatkowej usługi sami zamówimy dla was rośliny, potem ustawimy je na rabacie i pokażemy jak prawidłowo je posadzić (jeśli chcecie zrobić to samodzielnie). Koszt takiej usługi to 90zł/h, lub 390zł za dzień projektowy (5-6 godzin). Jeśli usługa trwa mniej niż 5h, doliczamy koszt dojazdu.

 

Spotkanie u inwestora i pomiary

koszt

300 zł

Aby wykonać ogród dopasowany do Waszych wymagań, musimy razem go zaplanować.

Spotykamy się z Wami na miejscu w ogrodzie, gdzie wstępnie planujemy strefy, dobieramy materiały i stylistykę, oraz udzielamy fachowych porad.

Pierwsza wizyta trwa około 3 godzin i jest płatna.

Następne wizyty wiążą się z pomiarami i inwentaryzacją terenu, uzgodnieniami projektowymi (łącznie jest to 2-3 spotkania)- i są one już wliczone w cenę.

Pierwsze spotkanie z nami jest ZAWSZE odpłatne, nawet w przypadku fragmentów ogrodów. Doliczamy też dodatkową stawkę za dojazd w strefie ponad 30 km od firmy.

Cena za spotkanie obejmuje: dojazd, omówienie szczegółów, dobór stylu ogrodu i typu materiałów do jego budowy, porady wstępne na miejscu.

Najczęściej zadawane pytania:

Zobacz odpowiedzi na pytania lub skontaktuj się z nami
Aranżacje Home&Garden w założeniu mają łączyć wnętrze domu z architekturą i zielenią ogrodu, tworząc miejsce wytchnienia i wypoczynku dostosowane ściśle do jego mieszkańców.
Projektujemy ogrody przydomowe zgodnie z najlepszymi tradycjami czerpanymi z ogrodów angielskich. Częste inspiracje czerpiąc także z ogrodów śródziemnomorskie i z dalekiego wschodu (w tym dostosowania zgodne ze sztuką Feng shui).
Każdy ogród jest dopasowany do indywidualnych potrzeb domowników, do architektury budynków i topografii otoczenia. Tworzone przez nas ogrody są przyjazne przyrodzie.
Teren zawsze dzielimy na strefy użytkowe, a każda strefa pasuje do innych, choć spełniają różne funkcje.

Przedogród: to najczęściej wjazd z parkingiem plus garaż, lub wiata garażowa. Można z nami również wykonać koncepcję ozdobnego ogrodzenia, chodnik, opaskę lub ścieżkę przy budynku. Koniecznie: aranżacje zielenią i oświetlenie wokół strefy wejściowej.

Strefa wypoczynku: altana, patio, taras/pergola z zadaszeniem.

Strefa rekreacji: boisko, zbiornik wodny/fontanna, plac zabaw, miejsce do piknikowania, palenisko.

Strefy zielone: zależnie od stylistyki zaproponujemy przylegające do architektury murawy, klomby, kieszonkowe parki, kwitnące partery, zieleńce, zagajniki.

Ogrody kuchenne: mini-sady, różne formy warzywników w skrzyniach i murowanych donicach, szklarnie.

Chętnie stylizujemy całe ogrody na modłę ogrodów renesansowych i przyklasztornych, gdzie rośliny jadalne mieszały się z ozdobnymi. Projektujemy ogródki ziołowe i warzywne w ogrodach kieszonkowych, oraz na tarasach/balkonach.

Projektujemy na terenie Śląska i Małopolski. Umawiamy się na spotkania i inwentaryzujemy ogrody w promieniu do 40 km od Bielska-Białej. Czasem decydujemy się na dalsze eskapady. Mamy kilka realizacji w okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w Czechach, Austrii czy na Słowacji. Po wyciszeniu pandemii wrócimy również do projektowania w UK, Belgii, Francji i Skandynawii.
Przy bardzo dużych i skomplikowanych projektach zdalnych,  nasza wizyta na miejscu, połączona z pomiarami również będzie niezbędna (za dodatkową ustaloną opłatą).

Dojazd na miejsce i nasze porady są płatne (zobacz cennik), nawet jeśli chcecie Państwo projekt małej rabaty. Na przygotowanie się do spotkania, dojazd i rozmowę z Wami poświęcamy najczęściej cały dzień projektowy, a na miejscu dzielimy się doświadczeniem i udzielamy wstępnych porad na temat zagospodarowania terenu. Za usługę „Spotkanie i pomiar” wystawiamy paragon fiskalny, lub fakturę.

Na wizytę zarezerwujcie sobie minimum 2,5-3 godziny. Przy skomplikowanych i dużych projektach będą to dwie lub trzy wizyty (związane z pomiarami a następnie uzgodnieniami projektowymi). Płatna jest tylko pierwsza z nich.

Prosimy o zamawianie projektów z dużym wyprzedzeniem , czyli około 3-4 miesiące przed jego planowaną realizacją. Daje to większą gwarancję wolnego terminu w naszym kalendarzu.

Zima i wczesna wiosna- brak wolnych terminów.

Kwiecień- Dwa wolne miejsca na projekt rabaty.

Maj- Zostało jedno wolne miejsce na projekt kompleksowy ogrodu z małą architekturą. Dwa wolne miejsca na projekt rabaty.

Czerwiec- wolny termin na  aranżację dużego ogrodu i dwa na projekty rabat lub małych ogródków.

Lipiec i sierpień- brak wolnych terminów.

Wrzesień- dwa wolne miejsca na duże kompleksowe ogrody.

Spotkania na terenie ogrodów w sprawie projektów wiosennych, umawiamy w marcu.

Sklep z Gotowymi Projektami pozostaje do Państwa dyspozycji cały sezon. Ze względu na stałą już sporą ilość zamówień- Wysyłka projektów online opóźniona do 2 dni roboczych, a z wydrukiem do 5 dni roboczych.

Jeśli chcecie szybko i niedrogo zaaranżować niewielki fragment ogrodu, zapraszamy do naszego sklepu z po Gotowy Projekt Ogrodu

Cena projektu ogrodu,  zależy zawsze od ilości dni projektowych jakie musimy na nią poświęcić.

Rabata o powierzchni 15-20m2: szacujemy że jej zaprojektowanie zajmuje do czterech dni projektowych, koszt to 850 (brutto). Rabata z oświetleniem to 1050zł. Z pergolą- 1450zł. Z oczkiem wodnym lub kaskadą 1950-2250zł.

Projekt średniego ogrodu, czyli dokładna koncepcja z wizualizacjami, doborem roślin i materiałów, wymiarami i opisem pielęgnacji. Na działce o wielkości 700m2, to średni koszt  5700 PLN. Projekt zajmie około 4 tygodni intensywnej pracy. Jeśli pragniecie mieć w ogrodzie altanę, skomplikowany projekt podjazdu, oczko wodne, czy projekt wiaty garażowej- to zaprojektujemy je jako opcje dodatkowe i są one płatne zgodnie z wyceną indywidualną.

W terenie trudnym, z dużymi spadkami i skarpami, jak również przy pracochłonnej modernizacji starych (już obsadzonych roślinami ) ogrodów,  cena projektu będzie zawsze wyższa o 30%.

Projekty są zawsze wyceniane indywidualnie…

… na podstawie ilości elementów do zaprojektowania i topografii terenu (przy projektach trójwymiarowych niezwykle ważne jest czy teren jest płaski czy na dużym spadku- musimy stworzyć jego pracochłonny trójwymiarowy model). Szacujemy jak wiele dni projektowych musimy zarezerwować na Waszą aranżację, wysyłamy spersonalizowaną ofertę.

Orientacyjny budżet na budowę ogrodu, koniecznie ustalcie z nami na starcie, a wtedy będziemy starali się do niego dostosować w projekcie. Im więcej szczegółów podacie nam przed wykonaniem wyceny, tym projekt będzie bardziej dopasowany do budżetu. Pamiętajcie że jeśli dodajecie kolejne elementy w czasie projektowania to wydłuża to jego czas, co wpłynie to na wzrost ceny końcowej.

Zapytania szczegółowe, dotyczące ceny i wolnych terminów możecie zadawać telefonicznie, lub mailowo.

W zapytaniu koniecznie podajcie przybliżoną wielkość ogrodu, jakie elementy orientacyjnie powinny się w nim znaleźć (podjazd, ogrodzenie, plac zabaw, altana, taras) i jaka jest topografia terenu. Projekty zamawiajcie z  3-4 miesięcznym wyprzedzeniem. Grafik projektowy jest u nas już stale pełny.

Szczegółową wycenę projektu (w formie spersonalizowanej oferty) podajemy po rozmowie z Inwestorem, dostosowując ją do wielkości, stylu i ilości elementów ogrodu.

Ostateczna rezerwacja terminu następuje dopiero po podpisaniu umowy. Jeśli jesteście zdecydowani na współpracę i koniecznie chcecie „zaklepać” miejsce w naszym zapracowanym grafiku, to dajcie nam znać.

W okresie marzec -czerwiec  pracujemy po 12 godzin na dobę, a dziennie jest 2-3 zapytania o wycenę. Zwyczajnie brakuje nam czasu aby wysyłać ofertę do każdego maila. Zapraszamy za to do szybkiego kontaktu telefonicznego.

Niezbyt często, ale nadal zdarza się robić w ten sposób proste projekty i aranżacje rabat. Najchętniej jednak sami dokonujemy pomiarów terenu, a szczegóły projektu uzgadniamy na kilu osobistych spotkaniach z Inwestorami.

Jak wygląda prosty koncepcyjny projekt ogrodu możecie zobaczyć tutaj: Jak tworzymy projekt ogrodu