Dopasowany cennik usług projektowych

Fragment ogrodu z wizualizacją

koszt

550-1250zł (190-290£)

Aranżacja zielenią rabaty, lub małego fragmentu ogrodu, z pełną wizualizacją 3D. W skład wchodzą: plansze z techniczne z rozstawem roślin i ich specyfikacją>opis sadzenia/pielęgnacji roślin>spis specjalistycznych szkółek ze sprzedażą online gdzie można zamówić dobrane gatunki>8-10 kolorowych wizualizacji.

Opcja za dodatkową opłatą w wysokości 50-150zł/szt: dobór i projekt oświetlenia, projekt nawodnień,  techniczne rysunki małej architektury użytej na rabacie (pergola, trejaż, fontanna, murek, ścieżka). Wielkość aranżacji 30-90m2. Cena zależna od wielkości/skomplikowania terenu, ilości małej architektury i gęstości nasadzeń.

Zagospodarowanie balkonu i tarasu

koszt

od 750 zł (250£)

Namawiamy by wykorzystywać balkony, małe tarasy i dachy jako dodatkową przestrzeń domową.  Jeśli chcecie stworzyć na balkonie salonik ogrodowy pełen zieleni i ładnej architektury; to chętnie pomożemy wykonać taką zamianę. Wspólnie wybierzemy: materiały do wykończenia, donice, meble i rośliny. Poprzez trójwymiarowe podglądy możemy pobawić się przestrzenią i wykonać fajną aranżację, którą potem sami zrealizujecie. Możemy także całą aranżację wykonać dla Was z jedną ze współpracujących ekip. Koszt projektu i wykonania dopasujemy indywidualnie do zakładanego budżetu i do nakładu naszej pracy. Projekt małego balkonu już od 750zł. Duże balkony, ogródki piwne, od 1250zł. Projekt dachu/ dużego tarasu od 1450zł.

Projekt uzupełnienia działki zielenią

koszt

od 750zł/za każdą strefę

Projekty aranżacji stref zielonych, dla ogrodów z już istniejącą małą architekturą (ścieżki, podjazdy, tarasy).

Jeśli macie już w ogrodzie: podjazd, ścieżki, altanę i taras. Ale chcielibyście mieć też trochę zielonego,to możemy wykonać projekt samych stref zielonych, dla kilku wybranych miejsc w ogrodzie.

Projekt jest tańszy bo nie musimy opracowywać całej infrastruktury, dobierać materiałów budowlanych i robić projektów technicznych.

Etapy wykonania: inwentaryzacja ogrodu lub przesłanie nam szkicu działki>wrysowanie przez naszego projektanta zarysu domu i istniejących już w ogrodzie elementów> aranżacja zielenią kolejnych stref ogrodu>wykonanie wizualizacji do każdej strefy. Opis do projektu zawiera instrukcję opieki nad roślinami, oraz adresy szkółek z ofertą dobranych w aranżacji gatunków. Opcje rozszerzone za dodatkową opłatą: projekt oświetlenia, nawodnień, fontanna lub oczko wodne, projekt altany/pergoli.

Za każdy z dodatkowych elementów architektury, dopłata zgodna z poniższym cennikiem…

Projekt małego ogrodu

koszt

1950-3400 zł (450-850£)

Aranżacja niewielkiego ogrodu o wielkości 100-400m2. Projekt koncepcyjny (wizualizacje 3D) z podstawowymi planszami technicznymi dla wykonawców. W skład wchodzą: plansze z wymiarami> plansza z doborem materiałów i ich ilości> plansza z nasadzeniami+ spis ilościowy i gatunkowy roślin>30 wizualizacji graficznych (dzień/noc)> opis sadzenia i pielęgnacji roślin>dobór punktów świetlnych.

Opcje za dodatkową dopłatą: projekt nawodnień, szczegółowe rzuty i przekroje techniczne elementów małej architektury (dokładny projekt kostki, projekt altany, zadaszenia- z przekrojami).

Projekt średniego ogrodu

koszt

3400-4500 zł (950£)

Projekt ogrodu 500-800m2. Projekt koncepcyjny (wizualizacje 3D) z planszami technicznymi dla wykonawców. Aranżacja zawiera: wrysowaną architekturę budynku>dobór materiałów na podjazdy/ścieżki/tarasy> plansze z wymiarami> plansze z doborem materiałów i ich przedmiarem> aranżację roślinami> koncepcję pergoli/tarasu/altany>rozmieszczenie oświetlenia> dokładny spis roślin z opisem pielęgnacji> 50 kolorowych wizualizacji (mała architektura+zieleń). W opisie podajemy adresy sprawdzonych, specjalistycznych szkółek online z roślinami z planu.

Opcja dodatkowa za dopłatą:  dokładne techniczne projekty nawodnień, ogrodzenia, kostki, projekty tarasów altanek/pergoli rozrysowanych w rzutach i przekrojach.

Projekt dużego ogrodu

koszt

od 4500 zł (1200£)

Projekty ogrodów o wielkości działki 900-1500m2. Projekt koncepcyjny (wizualizacje 3D) z planszami technicznymi dla wykonawców.

Aranżacja zawiera: wrysowaną pełną architekturę domu na podstawie pomiarów własnych, lub przesłanych nam zdjęć i planów> projekt koncepcyjny: podjazdu, ścieżek, tarasu/altany/murków, z wymiarami i doborem materiału> rozplanowanie punktów świetlnych (podział na oświetlenie elektryczne/solarne) i widok ogrodu nocą> ok. 70 wizualizacji graficznych 3D> plansze rozmieszczenia nasadzeń> dokładny gatunkowy spis roślin>opis techniczny i opis pielęgnacji ogrodu>adresy szkółek z dobranymi w aranżacji roślinami (podpowiadamy jak i gdzie watro zakupić wskazane gatunki).

Opcja za dodatkową dopłatą to:  projekt techniczny nawodnień automatycznych, dokładnie rozrysowany w rzutach projekt kostki, techniczny projekt tarasu/altany, projekt koncepcji ogrodzenia lub projekt techniczny ogrodzenia, Projekt oczka/fontanny.

Aranżacje dużych ogrodów leśnych i parkowych (powyżej  1200m2) gdzie nasadzenia są gęste- cena będzie dostosowana indywidualnie po rozmowie z Inwestorem.

 Szybka aranżacja z poradą “na miejscu”

koszt

300 zł/h (100£/h)

Aranżacja fragmentu ogrodu z poradą na miejscu, bez wizualizacji. Wykonujemy ją  w ramach konsultacji w ogrodzie u klienta. Na spotkaniu wraz z Inwestorem, planujemy jak wykonać ogród, dobieramy gatunki roślin i 2-3 elementy małej architektury (ścieżka, łuk, pergola); a następnie w biurze: wykonujemy proste, kolorowe plansze techniczne z dokładnym spisem roślin i wymiarami.

Cena zależna jest od nakładu pracy i wielkości ogrodu.

Na niewielki ogród musimy zarezerwować ok. 3-4h. Dojazd w promieniu 30km od Bielska-Białej (oraz SW Londyn).

Szybkie aranżacje z poradą na miejscu wykonujemy wyłącznie w terminach od sierpnia do stycznia.

W ścisłym sezonie ogrodniczym nie mamy wolnych mocy projektowych na ten rodzaj projektu.

Czas rezerwacji i wykonania projektu to 7-10 dni, po umówieniu.

Mała architektura ogrodowa

koszt

od 350 zł (150£)

Małe oczka wodne, kaskady, fontanny, niewielkie pergole, paleniska z kamienia, betonowe ławki, aranżacje murowanych donic, meble na zamówienie. Cokolwiek sobie w ogrodzie wymyślicie- my wykonamy rysunek techniczny z wymiarami, a nawet  wizualizację dla wykonawcy.

Duża architektura ogrodowa

koszt

 od 950 zł (350£)

Jeśli zależy Wam na aranżacji tylko niektórych elementów ogrodu jak zaprojektowanie: altany, pergoli, tarasu, muru oporowego… za dodatkową opłatą wykonujemy koncepcje i oraz dokładne projekty techniczne:  podniesionych tarasów, zagospodarowania skarp, małych murków oporowych, projekty tarasoli i zadaszeń.

Projekty uwzględniają dobór konkretnych materiałów użytych w budowie.

Wykonujemy projekty do zgłoszeń budowlanych.

Nie wykonujemy projektów do POZWOLEŃ na budowę, wymagających obliczeń konstrukcyjnych i obciążeniowych (duże mury oporowe powyżej 80cm wys., duże altany i murowane wiaty powyżej 35m2).

 

Podjazd, kostka, projekt ogrodzenia

koszt

od 750 zł ( 350£)

Jeśli potrzebujecie tylko projektu kostki, czy ogrodzenia wraz ze: szczegółowymi wymiarami,  doborem konkretnych materiałów z katalogów, układem kostki, przekrojami i kosztorysem… to polecamy wykonanie projektu technicznego.  Cena zależna od powierzchni i stopnia skomplikowania elementu.

Przypominamy że: Koncepcję rozmieszczenia podjazdu i ścieżek znajdziecie w każdym naszym kompleksowym projekcie (ogród mały, średni, duży). Znajdą się ta na planszach wszystkie podstawowe wymiary, oraz dobór  i ilość materiałów.

Projekt basenu, zbiornika z wodą

koszt

od 650 zł (450£)

Projekt basenu, większego zbiornika wodnego (do 35m2) lub dużej murowanej fontanny/stawu.

Dobór technologi wykonania, dopasowanie do układu ogrodu i budżetu.

Dobór konkretnego zbiornika od jednego z producentów lub wykonanie niecki indywidualnie- do wyboru.

Projekt koncepcyjny z wymiarami – Koszt od 650,00 zł

Projekt techniczny z doborem urządzeń i indywidualnym zaprojektowaniem zbiornika- od 3500,00zł

Projekt oczka wodnego, stawu

koszt

od 450 zł (250£)

Projekt małego stawu, lub oczka wodnego w ogrodzie (do 30m2).

Dobór technologi wykonania, materiału, rysunki techniczne, przekroje i kolorowe grafiki.

Dobór oświetlenia i roślin na poszczególne strefy. Cena zależna od ilości elementów, wielkości i stopnia skomplikowania.

Mały zbiornik żwirowy to koszt 450zł, większe murowane obiekty- zgodnie z indywidualną wyceną.

 

Projekt oświetlenia, lub nawodnienia

koszt

od 350 zł (150£)

Każdy kompleksowy projekt 3D  zawiera koncepcję rozmieszczenia światełek  w ogrodzie, wraz z wizualizacją miejsc podświetlonych. Podpowiadamy gdzie użyć lamp elektrycznych, a gdzie można wstawić lampy solarne.

Jako opcję dodatkową, oferujemy dokładny projekt  techniczny  instalacji elektrycznej, z rozprowadzeniem linii w planie ogrodu i doborem konkretnych modeli lamp.

W nieco wyższej cenie zamówicie też u nas projekt nawodnień, z podziałem na sekcje dla poszczególnych części ogrodu, doborem automatyki i sterowania.

Budowa ogrodu zgodnie z projektem

koszt

w/g wyceny wykonawcy

HomeGarden to biuro projektowe. Nie zajmujemy się realizacją, ale bardzo chętnie współpracujemy z zewnętrznymi firmami ogrodniczymi i budowlanymi, które mogą wykonać dla Was kolejne etapy projektu. Zwykle do realizacji ogrodu potrzebujecie 2-3 firmy (do ogrodzenia i kostki, do prac murarskich i do zieleni). Zgłoszeń trzeba dokonywać jednak z dużym wyprzedzeniem.  Przy “trudnych ogrodach” w ramach dodatkowej usługi, projektant pojawi się na miejscu w czasie realizacji, pomagając kolejnym ekipom dostosować projekt.

Spotkanie i pomiary

koszt

300 zł (100£)

Aby wykonać ogród dopasowany do Waszych wymagań, musimy razem go zaplanować. Najchętniej spotykamy się z wami na miejscu w ogrodzie, wstępnie planujemy jego strefy, dobieramy materiały i stylistykę.Wizyta taka trwa około 2-4 godzin i wliczamy w to również pomiary na miejscu.

W przypadku ogrodów online, zamiast spotykać się z Wami na miejscu, szczegóły ustalamy przez internet. Cena uzgodnień (nasz czas na dobranie z Wami materiałów i detali, porady ogrodnicze…) jest doliczona do ceny projektu i wynosi 150zł. Pomiarów natomiast dokonujecie sami i przesyłacie je.

Cena za wizytę u klienta obejmuje: dojazd, omówienie szczegółów projektu, wstępny dobór stylu ogrodu i materiałów do jego budowy, wykonanie inwentaryzacji i pomiarów, pobranie próbek gleby, porady wstępne na miejscu: np. jak przygotować glebę pod nasadzenia. Najczęściej również na miejscu następuje podpisanie umowy, aby obie strony miały pewność że wizyta miała sens. Spotkanie trwa 2-4h (przy większych ogrodach są to dwie wizyty). Opłata pobierana jest na spotkaniu. Doliczamy też dodatkową opłatę za dojazd w strefie ponad 30 km od firmy.

Najczęstsze pytania

Zobacz odpowiedzi na pytania lub skontaktuj się z nami

Wiosna 2020: w tej chwili nasz kalendarz jest bardziej niż pełny i nie umawiamy już spotkań na terenie ogrodów!

Lato: Mamy jeszcze jeden dodatkowy termin w sierpniu (druga połowa) i miejsce na projekt małego ogrodu we wrześniu.

Przez cały rok: prosimy o zamawianie projektów z minimum 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Z uwagi na spore zainteresowanie naszymi projektami, co przekłada się na dużą ilość zamówień.

Już teraz! przyjmujemy zamówienia na Wiosnę 2021. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Jeśli nie chcecie czekać na projekt: Zapraszamy też do sklepu z projektami po Gotowy Projekt Ogrodu

Telefonicznie, lub mailowo. Odpowiadamy na każde zgłoszenie, podając pierwszy możliwy  termin z naszego grafika. Dokładną cenę projektu podajemy dopiero po rozmowie z Inwestorami, dostosowując ją do wielkości i ilości elementów ogrodu.

Gwarancją rezerwacji terminu jest podpisana obustronnie umowa z dokładnie określoną ceną i czasem wykonania!

Zasięg projektowy: Umawiamy się na spotkania i inwentaryzujemy ogrody w promieniu ok. 30 km od Bielska-Białej.

Dojazd na miejsce i nasze porady są płatne (zobacz cennik).

Na spotkanie z nami zarezerwujcie sobie około 3 godzin.

Projekt ogrodu “online” na terenie całej Polski i UE: przesyłacie Państwo do nas rysunek z wymiarami, zdjęcia topografii ogrodu i próbki gleby.

Szczegóły ustalamy elektronicznie i telefonicznie. Z powodzeniem wykonujemy projekty zdalne od ponad 10 lat.

Uwaga: Nie projektujemy skomplikowanych ogrodów online na terenach o trudnej topografii (duże spadki, rewitalizacje starych ogrodów, tereny skaliste czy podmokłe)

W przypadku takich ogrodów wizyta projektanta na miejscu i inwentaryzacja ogrodu jest niezbędna!

Jak wygląda projekt ogrodu możecie zobaczyć tutaj: Jak tworzymy projekt ogrodu

Projekty są zawsze wyceniane indywidualnie zgodnie z wytycznymi podanymi przez Inwestora, na podstawie wielkości ogrodu, ilości elementów do zaprojektowania i topografii terenu.

Projekty  (nawet te koncepcyjne) są zawsze dokładnie opisane i zawierają wszystkie niezbędne wymiary co pomaga w ich dokładnej realizacji.

Można realizować je samodzielnie.

Przy dużych skomplikowanych projektach altanek, wiat garażowych czy ogrodzeń z pewnością sami zasugerujemy Wam projekty techniczne dla wykonawcy, jeśli będzie niezbędny.

Cena projektu ogrodu,  zależy przede wszystkim od ilości pracy dla projektantów.

Dla przykładu, Cena niewielkiej aranżacji rabaty o powierzchni 30- 80m2 to koszt od 550, nawet do 950 zł, a zajmie nam ona od 3 do 5 dni roboczych.

Podczas gdy, Projekt nowoczesnego ogrodu, na terenie o wielkości 1000m2 (na działce o niezbyt skomplikowanej topografii i bez dużych spadków) to koszt od 3500, do nawet 5500 PLN (brutto) i zajmie on nam minimum trzy tygodnie pracy.

W terenie trudnym, z dużymi spadkami i skarpami, jak również modernizacja starych ogrodów,  cena projektu będzie zawsze wyższa o 20%.

Koszt projektu stanowi orientacyjnie 10-20% ceny jego późniejszej budowy (wszystko zależy od rozmachu aranżacji i dobranych materiałów). Budżet możecie z nami ustalić na początku i będziemy starali się do niego dostosować.

(*wszystkie podane ceny są cenami brutto)