Dopasowany cennik usług projektowych

Fragment ogrodu z wizualizacją

koszt

850-1550zł (220-350£)

Aranżacja zielenią rabaty, lub małego fragmentu ogrodu z wizualizacją 3D. W skład projektu wchodzą: Plansza z rozstawem roślin, a do niej dołączony Spis gatunkowy roślin. Do każdego projektu dodajemy indywidualny Opis sadzenia i pielęgnacji.

W opisie podpowiadamy jak poprawić jakość gleby w waszym ogrodzie i co jest ważne w czasie zakładania aranżacji.

Załączamy dodatkowo spis specjalistycznych szkółek ze sprzedażą online, więc łatwo możecie zamówić dobrane rośliny (polecamy tę formę zakupów). Każdy projekt zawiera od 6 do 10 kolorowych wizualizacji.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą w wysokości 150-250zł/szt, tę usługę powiększymy o: Dobór oświetlenia, Projekt nawodnień, Techniczne rysunki małej architektury ( pergola, trejaż, fontanna, murek, ścieżka) oraz Kosztorys niezbędnych materiałów.

Wielkość aranżacji 20-50m2. Cena zależna od wielkości i skomplikowania terenu i gęstości nasadzeń.

Średni czas wykonania: 3-5 dni projektowych.

Zagospodarowanie balkonu i tarasu

koszt

od 950 zł (220£)

Namawiamy by wykorzystywać balkony, małe tarasy i dachy jako dodatkową przestrzeń domową.  Jeśli chcecie stworzyć na balkonie salonik ogrodowy pełen zieleni i ładnej architektury; to chętnie pomożemy wykonać taką zamianę. Wspólnie wybierzemy: materiały do wykończenia, donice, meble i rośliny. Poprzez trójwymiarowe podglądy możemy pobawić się przestrzenią i wykonać fajną aranżację, którą potem sami zrealizujecie.

Możemy także całą aranżację wykonać dla Was z jedną ze współpracujących ekip.

Koszt projektu i wykonania dopasujemy indywidualnie do zakładanego budżetu i do nakładu naszej pracy.

Projekt małego balkonu już od 950zł. Duże balkony, ogródki piwne, od 1750zł.

 

Projekt uzupełnienia działki zielenią

koszt

950zł/za każdą strefę

Projekty aranżacji stref zielonych, dla ogrodów z już istniejącą małą architekturą (ścieżki, podjazdy, tarasy).

Jeśli macie już w ogrodzie parking, ścieżki i taras, ale  brakuje w nim ładnej zieleni, to chętnie wykonamy projekt samych stref nasadzeń dla kilku wybranych miejsc w ogrodzie.

Etapy wykonania to inwentaryzacja ogrodu, lub przesłanie nam szkicu działki. Na podkład wrysujemy zarys domu i istniejących już w ogrodzie elementów. Następnie wykonamy aranżację zielenią, oraz wykonamy wizualizacje do każdej strefy. Opis do projektu zawiera instrukcję opieki nad roślinami, oraz adresy szkółek z ofertą dobranych w aranżacji gatunków. Opcje rozszerzone za dodatkową opłatą: projekt oświetlenia, nawodnień, fontanna lub oczko wodne, projekt altany/pergoli, kosztorys materiałowy.

Za każdy z dodatkowych elementów architektury, dopłata zgodna z cennikiem…

Średni czas wykonania to 3-5 dni projektowych na każdą ze stref.

Projekt małego ogrodu

koszt

2500-3500 zł (700£)

Aranżacja niewielkiego ogrodu o wielkości 100-400m2. Koncepcja w skład którego wchodzą wizualizacje graficzne 3D, oraz wszystkie niezbędne plansze dla wykonawców. Plansza 1 będzie zawierała wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór materiałów z aktualnych katalogów, wraz z podanymi ilościami do zamówienia (ilość nawierzchni utwardzonych, ilość żwiru, kory, obrzeży). Plansza 3 to rozmieszczenie roślin w terenie, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 znajdzie się rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera około 30 wizualizacji graficznych, a także opis kolejnych prac ogrodowych, także sposób sadzeniu roślin i ich pielęgnacji.

W opcji rozszerzonej usługi projektowe powiększymy o projekt nawodnień (prosty lub strefowy), projekty techniczne ułożenia i podbudowy kostki, projekt ogrodzenia, szczegółowe rysunki, oraz przekroje małej architektury.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Średni czas wykonania: 8-12 dni projektowych.

Projekt średniego ogrodu

koszt

3600-4900 zł (1100£)

Aranżacja ogrodu 500-800m2. Projekt koncepcyjny w skład którego wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera też podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór materiałów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Plansza 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera ok. 50 wizualizacji graficznych (z widokiem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy przygotowaniu podbudowy, sadzeniu i pielęgnacji roślin.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o projekt nawodnień (prosty lub automatyczny strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki brukowej, projekt ogrodzenia. Można zamówić też techniczne rysunki małej architektury jak: pergola, trejaż, staw, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu, to możemy  przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Pamiętajcie że ogród na dużej skarpie, czy już porośnięty roślinnością (którą mamy wykorzystać w projekcie)- zajmie więcej czasu. Ceny takich projektów będą o 30% wyższe.

Średni czas wykonania: 14-20 dni projektowych.

Projekt dużego ogrodu

koszt

od 4600 zł (1400£)

Aranżacje ogrodów o wielkości działki 900-1500m2. W skład  projektu wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór podstawowych materiałów od producentów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Planszy 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera też ponad 50 wizualizacji graficznych (z widokiem z każdej strony i podglądem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy podbudowie ogrodu, sadzeniu i pielęgnacji roślin.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień (prosty lub strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki brukowej, projekt ogrodzenia. Można zamówić też techniczne rysunki małej architektury jak: pergola, altana, staw, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt konstrukcyjny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Średni czas wykonania: 20-30 dni projektowych.

 

Szybka aranżacja “od ręki” z zamówieniem roślin

koszt

400 zł/dzień projektowy

Aranżacja fragmentu ogrodu z poradą na miejscu, a do tego uproszczony projekt 2D.

Taką usługę wykonujemy w ramach konsultacji, w ogrodzie u klienta. Na spotkaniu wraz z Inwestorem planujemy jak ma wyglądać ogród, dobieramy gatunki roślin i 2-3 elementy małej architektury takie jak: ścieżka, łuk, pergola.

Następnie już w biurze wykonujemy proste, kolorowe plansze koncepcyjne zawierające spis roślin i wymiary podstawowe.

Na spotkanie z Wami musimy zarezerwować ok. 3-4h projektowe, plus dojazd. Na wykonanie uproszczonego planu  w biurze kolejne 2-3 dni projektowe.

Dojazd w promieniu 20km od Bielska-Białej.

W ramach takiej aranżacji możemy również potem zamówić też dla Was rośliny i potrzebne materiały, przywieźć je na teren ogrodu i ustawić na wyznaczonych miejscach, oraz prawidłowo rośliny posadzić lub pomóc wam to zrobić.

Usługa zamawiania roślin i realizacji wyceniana jest indywidualne, zgodnie z nakładem pracy (patrz poniżej=>Zakupy i sadzenie roślin).

Mała architektura ogrodowa

koszt

od 550 zł (150£)

Do każdego projektu możecie dodać: Pergolę czy trejaż,  murek oporowy,  murowane palenisko, taras lub patio wraz z zadaszeniem. Zaprojektujemy dla was kaskadę, małe oczko lub fontannę.

Możemy wrysować projekt betonowej, lub murowanej ławki, donice z galanterii betonowej lub cegiełek, meble na zamówienie.

Cokolwiek sobie w ogrodzie wymyślicie, my wykonamy rysunek z wymiarami, przekroje i rzuty, oraz wizualizację dla wykonawcy. Cena zależeć będzie od wielkości i skomplikowania projektu.

Mała fontanna dla przykładu to koszt 550zł, a duża pergola z zadaszeniem 650zł

Średni czas wykonania to 2-3 dni projektowe.

Duża architektura ogrodowa

koszt

 od 850 zł (250£)

Często inwestorom zależy na wrysowaniu do projektu większych elementów ogrodu. Chętnie planujemy takie obiekty jak: altana, projekt tarasu i zadaszenia, murowane patio, zagospodarowanie  skarpy, mur oporowy w ogrodzie.

Wykonujemy projekty architektury jako opcję dodatkową do projektu koncepcyjnego.

Możemy np. wykonać koncepcję pergoli z zadaszeniem z podstawowymi wymiarami i doborem materiałów konstrukcji, a  koszt projektu to 750 zł.

Ale już projekt techniczny tej samej pergoli z przekrojami, obliczeniem wytrzymałości dachu i kosztorysem materiałowym, to już 1200-1800zł. Wykonujemy też projekty do zgłoszeń budowlanych za dodatkową opłatą.

Średni czas wykonania: 3-4 dni projektowe.

Podjazd, kostka, projekt ogrodzenia

koszt

od 1400 zł ( 400£)

Jeśli potrzebujecie szczegółowego, technicznego projektu kostki bukowej, czy ogrodzenia wraz z doborem konkretnych materiałów i technologii, to polecamy wykonanie projektu budowlano-wykonawczego.  Znajdą się w nim  wszystkie  wymiary i rzuty projektowanego elementu. A także dokładnie dobrana technologia wykonania, rodzaj podbudowy, opis spadków, oraz ilość  i rodzaj niezbędnych materiałów.

Cena zależna od powierzchni i stopnia skomplikowania elementu. Techniczne projekty kostki od 1400zł.

Średni czas wykonania: 4-5 dni projektowych.

Projekt basenu, stawu kąpielowego, kaskady

koszt

od 1450 zł

Wykonujemy projekty basenów, czy stawów kąpielowych, o wielkości do 35m2. Dużych murowanych fontann i kaskad wodnych.

W projekcie znajdziecie dobór technologi wykonania, dopasowanie takiego zbiornika do układu ogrodu, oraz niezbędną ilości potrzebnych do wykonania materiałów.  Dobieramy też urządzenia takie jak pompy, filtry.

Proponujemy dobór konkretnego zbiornika od jednego z producentów, lub dopasowanie niecki do indywidualnego kształtu i wyłożenie materiałem nieprzepuszczalnym.

Projekt małego oczka czy basenu (około 10m2) z podstawowymi wymiarami i doborem wykończenia to koszt od 1450 zł

Projekt techniczny większego zbiornika 20m, z doborem urządzeń i indywidualnym zaprojektowaniem całego zbiornika- od 3800zł

Średni czas wykonania: 5-10 dni projektowych.

Projekt oczka wodnego, dotacja “Moja woda”

koszt

od 750 zł (250£)

Projekt małego stawu naturalnego, lub oczka wodnego w ogrodzie (do 50m2). Dobór technologi wykonania, dobór pompy i dysz fontannowych, rodzaj materiału na dno zbiornika. W części technicznej: rysunki, wymiary, przekroje, dodatkowo dorzucamy kolorowe grafiki trójwymiarowe, oraz oczywiście dobór roślin strefy mokrej.

Cena oczywiście zależna będzie od ilości elementów, wielkości i stopnia skomplikowania.

Mały, płytki zbiornik żwirowy o średnicy 120cm to koszt projektu rzędu 750zł.

Większe stawy o bardziej skomplikowanym dnie wykonamy zgodnie z indywidualną wyceną.

Średni czas wykonania: 4-6 dni projektowych.

Projekt oświetlenia, nawodnienia, odwodnienia

koszt

od 250 zł (150£)

Każdy nasz projekt zawiera koncepcję rozmieszczenia światełek  w ogrodzie, oraz wizualizację graficzną miejsc podświetlonych. Podpowiadamy gdzie użyć lamp elektrycznych, a gdzie można wstawić lampy solarne. Zachęcamy do zaplanowania instalacji przeciwporażeniowych, na prąd bezpieczny (bardzo łatwa w montażu).

Jako opcję dodatkową, oferujemy dokładny projekt  techniczny  instalacji elektrycznej. Z rozprowadzeniem szczegółowym instalacji w planie ogrodu i doborem konkretnych modeli lamp od producentów.

W nieco wyższej cenie zamówicie też u nas projekt nawodnień, z podziałem na sekcje dla poszczególnych części ogrodu, doborem automatyki i sterowania. Projekt z punktami poboru wody od 250zł, a projekt ze strefowymi nawodnieniami od 650zł.

Możemy wrysować też projekt odwodnienia z doborem zbiornika na wody opadowe (program “Moja Woda” #moja_woda)

Zakupy i sadzenie roślin, budowa ogrodu

koszt

od 50zł/h

HomeGarden Polska to biuro projektowe. Zajmujemy się planowaniem ogrodów, ale przy małych aranżacjach rabatowych i balkonowych, chętnie pomagamy w realizacji. W ramach dodatkowej usługi sami zamówimy dla was rośliny, potem ustawimy je na rabacie, lub nawet pokażemy jak je posadzić. Koszt zamówienia roślin, ustawienia ich na rabacie to 50zł/h lub 350zł za dzień (patrz dodatkowo=>”Szybka aranżacja”).

Bardzo chętnie współpracujemy z zewnętrznymi firmami ogrodniczymi i budowlanymi, które mogą wykonać dla Was kolejne etapy projektu.  Zwykle do realizacji kompleksowej ogrodu potrzebujecie 2-3 firm. Przy “trudnych ogrodach” w ramach dodatkowej usługi, projektant pojawi się w czasie realizacji, pomagając kolejnym ekipom dostosować projekt.

Spotkanie u inwestora i pomiary

koszt

300 zł (100£)

Aby wykonać ogród dopasowany do Waszych wymagań, musimy razem go zaplanować.

Najchętniej spotykamy się z Wami na miejscu w ogrodzie, gdzie wstępnie planujemy strefy, dobieramy materiały i stylistykę. Wizyta trwa od 2,5-4 godzin, czasem są to dwie wizyty (druga połączona jest z pomiarami ogrodu). Spotkanie z nami jest ZAWSZE odpłatne, nawet w przypadku małych ogrodów, lub ich fragmentów. Najczęściej na miejscu następuje podpisanie umowy, aby obie strony miały pewność że wizyta miała sens. Doliczamy też dodatkową stawkę za dojazd w strefie ponad 30 km od firmy.

Cena za spotkanie obejmuje: dojazd, omówienie szczegółów, wstępny dobór stylu ogrodu i materiałów do jego budowy, wykonanie pomiarów, porady wstępne na miejscu: np. jak przygotować glebę pod nasadzenia, co zrobić ze spadkami, jak zaaranżować skarpy.

W przypadku ogrodów online, zamiast spotykać się z Wami na miejscu, szczegóły ustalamy przez internet. Pomiarów  dokonujecie sami i przesyłacie je do nas, a my je ewentualnie sprawdzamy z dostępnymi mapami.

Najczęstsze pytania

Zobacz odpowiedzi na pytania lub skontaktuj się z nami
Nazwa firmy jest nieprzypadkowa, projektujemy ogrody przydomowe zgodnie z najlepszymi tradycjami. Aranżacja w założeniu ma łączyć strefę domową z architekturą i zielenią ogrodu (home garden), tworząc miejsce wytchnienia i wypoczynku. Każdy ogród jest dopasowany do domowników, architektury budynków i topografii otoczenia. Biuro ma dwie siedziby. Projektujemy głównie na Śląsku i w Małopolsce, oraz dla naszej Polonii w Londynie.

Wizytówka HomeGarden to kwitnące, niekłopotliwe, ogrody wielosezonowe – koniecznie ozdobne nawet zimą.
Ogród zawsze dzielimy na strefy użytkowe, a każda strefa pasuje do innych, choć spełniają różne funkcje.

 Przedogród ze strefą reprezentacyjną: zaprojektujemy wjazd z parkingiem, może też garaż (do 35m2), lub wiatę garażową (do50m2). Wykonamy koncepcję ozdobnego ogrodzenie, chodnik lub ścieżkę przed wejściem, aranżacje zielenią i  oświetlenie wokół strefy wejściowej.

Strefa wypoczynku, najczęściej wybieracie w projekcie: altanę, patio, taras, pergolę z pełnym lub częściowym zadaszeniem, małe zacisze ukryte gdzieś w ogrodzie.

Strefa rekreacji, i tu zależnie od wielkości zaproponujemy: boisko, zbiornik wodny, plac zabaw, miejsce do piknikowania, palenisko czy fontannę.

Strefy zielone: przylegające do architektury murawy, klomby, kieszonkowe parki, kwitnące partery.

Ogrody kuchenne: sady i mini-sady, różne formy warzywników w skrzyniach i murowanych donicach, mandale. Chętnie stylizujemy nawet całe ogrody na modłę starych ogrodów przyklasztornych, gdzie rośliny jadalne mieszały się z ozdobnymi. Projektujemy ogródki ziołowe i warzywne w ogrodach kieszonkowych i na tarasach/balkonach.

Prosimy o zamawianie projektów ze sporym wyprzedzeniem (najlepiej minimum 3 miesiące przed jego realizacją). Daje to większą gwarancję wolnego terminu w naszym kalendarzu.

Aktualności 2021 rok:

Zima-Brak wolnych terminów.

Wiosna- Pozostały jeszcze wolne dwa okienka projektowe, po jednym na marzec i kwiecień. Pytajcie…

Lato- czerwiec i lipiec. Zamówienia będziemy zbierać od lutego, na spotkania na ogrodach umawiamy się od końca marca.

Sierpień –przerwa wakacyjna.

Jeśli chcecie szybko i niedrogo zaaranżować niewielki fragment ogrodu, zapraszamy do naszego sklepu z po Gotowy Projekt Ogrodu

Zapytania dotyczące ceny i wolnych terminów możecie zadawać telefonicznie, lub mailowo. Odpowiadamy na każde zgłoszenie, podając pierwszy możliwy  termin z naszego grafika. Rezerwacja terminu następuje po podpisaniu umowy wstępnej, zawierającej prognozowaną cenę i termin realizacji projektu. Cennik podstawowy naszych usług znajdziecie na stronie: Cennik.

Dokładną, szczegółową cenę projektu (w formie spersonalizowanej oferty) podajemy dopiero po rozmowie z Inwestorem, dostosowując ją do wielkości, stylu i ilości elementów ogrodu.

Umawiamy się na spotkania i inwentaryzujemy ogrody w promieniu do 30-40 km od Bielska-Białej.

Dojazd na miejsce i nasze porady są płatne (zobacz cennik) nawet jeśli chcecie Państwo projekt małej rabaty. Na dojazd i na spotkanie z Wami poświęcamy najczęściej cały dzień projektowy. Za usługę “Spotkanie i pomiar” wystawiamy paragon fiskalny, lub fakturę.

Na wizytę zarezerwujcie sobie około 2-3 godzin (przy skomplikowanych, dużych projektach nawet 4-5 godzin, bo musimy dokładnie omówić szczegóły projektu).

Na spotkania na terenie Londynu: umawiamy się w promieniu 40km od siedziby na Cromwell Road (SW7), po wcześniejszym umówieniu terminu.

Tak, projektujemy “online” 🙂

Dzięki użyciu zaawansowanych programów do projektowania i ogromnemu doświadczeniu…udają nam się doskonałe projekty zdalne.

Wykonaliśmy w ciągu 12 lat ponad 50 projektów online.

Jak to działa?:

Przesyłacie Państwo do nas rysunek z wymiarami, zdjęcia ogrodu i próbki gleby. Szczegóły ustalamy elektronicznie i telefonicznie.

Uwaga: Nie projektujemy skomplikowanych ogrodów online na terenach o trudnej topografii (duże spadki, rewitalizacje starych ogrodów z już istniejącym drzewostanem, tereny skaliste czy podmokłe)

W przypadku takich ogrodów wizyta projektanta na miejscu i inwentaryzacja ogrodu jest niezbędna! Zapytajcie po prostu czy damy radę do was przyjechać na wizję lokalną.

Projekty  (nawet te koncepcyjne) są zawsze dokładnie opisane i zawierają wszystkie niezbędne wymiary co pomaga w ich dokładnej realizacji. 

Dokumentacja jest obszerna i czytelna. Dajcie nam znać jeśli chcecie projekt realizować sami, do projektu dodamy  instrukcję “krok po kroku”…

Przy dużych skomplikowanych projektach altanek, wiat garażowych czy ogrodzeń z pewnością sami zasugerujemy Wam szczegółowy projekt techniczny dla wykonawcy, jeśli będzie niezbędny.

Cena projektu ogrodu,  zależy zawsze od ilości dni projektowych jakie musimy na nią poświęcić.

Koszt aranżacji rabaty o powierzchni 20- 50m2 to 750-950zł, a zajmie nam ona 2-3 dni.

Projekt ogrodu (koncepcja z wymiarami i opisem technicznym), na działce o wielkości 1000m2 (w terenie bez dużych spadków) to koszt ok. 4700-6500 PLN, a zajmie on nam on nawet do 5 tygodni intensywnej pracy.

W terenie trudnym, z dużymi spadkami i skarpami, jak również przy pracochłonnej modernizacja starych ogrodów,  cena projektu będzie wyższa o 20%.

Projekty są zawsze wyceniane indywidualnie…

… na podstawie ilości elementów do zaprojektowania i topografii terenu (przy projektach trójwymiarowych niezwykle ważne jest czy teren jest płaski czy na dużym spadku- musimy stworzyć jego pracochłonny trójwymiarowy model). Szacujemy jak wiele dni projektowych musimy zarezerwować na Waszą aranżację, wysyłamy spersonalizowaną ofertę.

Orientacyjny budżet na budowę ogrodu, koniecznie ustalcie z nami na starcie, a wtedy będziemy starali się do niego dostosować w projekcie. Lubimy dużo wiedzieć na początku. Im więcej szczegółów podacie nam przed podpisaniem umowy, tym projekt będzie bardziej dopasowany…i tańszy. Duża ilość zmian zmian w projekcie wpływa na ilość dni pracy projektanta, a więc na cenę końcową.

Jak wygląda prosty koncepcyjny projekt ogrodu możecie zobaczyć tutaj: Jak tworzymy projekt ogrodu