Dopasowany cennik usług projektowych

Fragment ogrodu z wizualizacją

koszt

750-1450zł (190-290£)

Aranżacja zielenią rabaty, lub małego fragmentu ogrodu z wizualizacją graficzną 3D. W skład projektu wchodzą: Plansza z rozstawem roślin, do której dołączony jest Spis gatunkowy roślin, oraz wymagania dobranych gatunków. Do każdego projektu dodajemy indywidualny Opis sadzenia i pielęgnacji roślin.

Podpowiadamy jak poprawić jakość gleby w waszym ogrodzie i co jest ważne w czasie zakładania aranżacji. Niezbędny też będzie, spis specjalistycznych szkółek ze sprzedażą online gdzie możecie zamówić dobrane rośliny (polecamy tę formę zakupów). Każdy projekt zawiera 8-10 kolorowych wizualizacji.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą w wysokości 100-250zł/szt, usługi projektowe powiększymy o Dobór oświetlenia, Projekt nawodnień, Techniczne rysunki małej architektury jak: pergola, trejaż, fontanna, murek, ścieżka, oraz Kosztorys niezbędnych materiałów.

Wielkość aranżacji 20-50m2. Cena zależna od wielkości i skomplikowania terenu i gęstości nasadzeń.

Średni czas wykonania: 3-5 dni projektowych.

Zagospodarowanie balkonu i tarasu

koszt

od 850 zł (190£)

Namawiamy by wykorzystywać balkony, małe tarasy i dachy jako dodatkową przestrzeń domową.  Jeśli chcecie stworzyć na balkonie salonik ogrodowy pełen zieleni i ładnej architektury; to chętnie pomożemy wykonać taką zamianę. Wspólnie wybierzemy: materiały do wykończenia, donice, meble i rośliny. Poprzez trójwymiarowe podglądy możemy pobawić się przestrzenią i wykonać fajną aranżację, którą potem sami zrealizujecie.

Możemy także całą aranżację wykonać dla Was z jedną ze współpracujących ekip.

Koszt projektu i wykonania dopasujemy indywidualnie do zakładanego budżetu i do nakładu naszej pracy.

Projekt małego balkonu już od 850zł. Duże balkony, ogródki piwne, od 1550zł. Projekt dachu/ dużego tarasu od 2100zł.

Średni czas wykonania: 5-8 dni projektowych.

Projekt uzupełnienia działki zielenią

koszt

od 750zł/za każdą strefę

Projekty aranżacji stref zielonych, dla ogrodów z już istniejącą małą architekturą (ścieżki, podjazdy, tarasy).

Jeśli macie już w ogrodzie: podjazd, ścieżki, altanę i taras. Ale chcielibyście mieć też trochę zielonego,to możemy wykonać projekt samych stref zielonych, dla kilku wybranych miejsc w ogrodzie.

Projekt jest tańszy bo nie musimy opracowywać całej infrastruktury, dobierać materiałów budowlanych i robić projektów technicznych.

Etapy wykonania: inwentaryzacja ogrodu lub przesłanie nam szkicu działki>wrysowanie przez naszego projektanta zarysu domu i istniejących już w ogrodzie elementów> aranżacja zielenią kolejnych stref ogrodu>wykonanie wizualizacji do każdej strefy. Opis do projektu zawiera instrukcję opieki nad roślinami, oraz adresy szkółek z ofertą dobranych w aranżacji gatunków. Opcje rozszerzone za dodatkową opłatą: projekt oświetlenia, nawodnień, fontanna lub oczko wodne, projekt altany/pergoli, kosztorys materiałowy.

Za każdy z dodatkowych elementów architektury, dopłata zgodna z cennikiem…

Średni czas wykonania: 3-5 dni projektowych.

Projekt małego ogrodu

koszt

2200-2900 zł (600£)

Aranżacja niewielkiego ogrodu o wielkości 100-400m2. Projekt koncepcyjny w skład którego wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem elementów ogrodu. Projekt zawiera też podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór materiałów i ich ilości (dobór i ilość nawierzchni utwardzonych, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Plansza 3 zawiera rozplanowanie roślin w terenie, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 znajdzie się rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera też 30 wizualizacji graficznych (z widokiem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy wykonaniu podbudowy, sadzeniu roślin i i pielęgnacji roślin. Gratisem w każdym projekcie jest dobór punktów świetlnych i ich rozstaw.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień (prosty lub strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki, projekt ogrodzenia. Szczegółowe rysunki małej architektury jak: pergola, trejaż, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt konstrukcyjny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Średni czas wykonania: 10 dni projektowych.

Projekt średniego ogrodu

koszt

3300-4800 zł (1200£)

Aranżacja ogrodu 500-800m2. Projekt koncepcyjny w skład którego wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera też podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór materiałów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Plansza 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera ok. 50 wizualizacji graficznych (z widokiem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy przygotowaniu podbudowy, sadzeniu i pielęgnacji roślin. Gratisem w każdym projekcie jest dobór punktów świetlnych i ich rozstaw.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień (prosty lub automatyczny strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki brukowej, projekt ogrodzenia. Można zamówić też techniczne rysunki małej architektury jak: pergola, trejaż, staw, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt techniczny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Pamiętajcie że ogród na dużej skarpie, czy już porośnięty roślinnością (którą mamy wykorzystać w projekcie)- zajmie więcej czasu. Ceny takich projektów będą o 30% wyższe.

Średni czas wykonania: 10-20 dni projektowych.

Projekt dużego ogrodu

koszt

od 4600 zł (1400£)

Aranżacje ogrodów o wielkości działki 900-1500m2. W skład  projektu wchodzą wizualizacje graficzne 3D z rozplanowaniem wszystkich elementów ogrodu. Projekt zawiera podstawowe plansze dla wykonawców: Plansza1 to wymiary poszczególnych elementów. Na Planszy 2 znajdzie się dobór podstawowych materiałów od producentów i ich ilości (płytki tarasowe, kostka, ilość żwiru, kory, obrzeży…itd). Rozplanowanie roślin w terenie znajduje się na Planszy 3, a do niej dołączona jest tabela ze spisem ilościowym i gatunkowym. Na Planszy 4 rozrysujemy rozmieszczenie oświetlenia i jego typ.

Projekt zawiera też ponad 50 wizualizacji graficznych (z widokiem z każdej strony i podglądem dzień/noc), oraz Opis kolejnych prac przy podbudowie ogrodu, sadzeniu i pielęgnacji roślin. Gratisem w każdym projekcie jest dobór punktów świetlnych i ich rozstaw.

W opcji rozszerzonej za dodatkową opłatą, usługi projektowe powiększymy o: projekt nawodnień (prosty lub strefowy), projekty szczegółowe z rozrysowaniem kostki brukowej, projekt ogrodzenia. Można zamówić też Techniczne rysunki małej architektury jak: pergola, altana, staw, fontanna, murek oporowy.

Jeśli potrzebujecie w ogrodzie dużej altany, wiaty czy garażu- możemy wykonać projekt konstrukcyjny, oraz przygotować dokumentację do zgłoszenia budowlanego.

Średni czas wykonania: 14-25 dni projektowych.

 

Szybka aranżacja “od ręki” z zamówieniem roślin

koszt

400 zł/dzień projektowy

Aranżacja fragmentu ogrodu z poradą na miejscu, a do tego uproszczony projekt 2D.

Taką usługę wykonujemy w ramach konsultacji, w ogrodzie u klienta. Na spotkaniu wraz z Inwestorem planujemy jak ma wyglądać ogród, dobieramy gatunki roślin i 2-3 elementy małej architektury takie jak: ścieżka, łuk, pergola.

Następnie już w biurze wykonujemy proste, kolorowe plansze koncepcyjne zawierające spis roślin i wymiary podstawowe.

Na spotkanie z Wami musimy zarezerwować ok. 3-4h projektowe, plus dojazd. Na wykonanie uproszczonego planu  w biurze kolejne 1-2 dni projektowe.

Dojazd w promieniu 20km od Bielska-Białej.

W ramach takiej aranżacji możemy również potem zamówić też dla Was rośliny i potrzebne materiały, przywieźć je na teren ogrodu i ustawić na wyznaczonych miejscach, oraz prawidłowo rośliny posadzić lub pomóc wam to zrobić.

Usługa zamawiania roślin i realizacji wyceniana jest indywidualne, zgodnie z nakładem pracy (patrz poniżej=>Zakupy i sadzenie roślin).

Mała architektura ogrodowa

koszt

od 350 zł (150£)

Do każdego projektu możecie dodać: Pergolę czy trejaż,  murek oporowy,  murowane palenisko, taras lub patio wraz z zadaszeniem. Zaprojektujemy dla was kaskadę, małe oczko lub fontannę.

Możemy wrysować projekt betonowej, lub murowanej ławki, donice z galanterii betonowej lub cegiełek, meble na zamówienie.

Cokolwiek sobie w ogrodzie wymyślicie, my wykonamy rysunek z wymiarami, przekroje i rzuty, oraz wizualizację dla wykonawcy. Cena zależeć będzie od wielkości i skomplikowania projektu.

Mała fontanna dla przykładu to koszt 350zł, a duża pergola 450zł

Średni czas wykonania: 1-2 dni projektowe.

Duża architektura ogrodowa

koszt

 od 550 zł (250£)

Często inwestorom zależy na wrysowaniu do projektu większych elementów ogrodu. Chętnie planujemy takie obiekty jak: altana, projekt tarasu i zadaszenia, murowane patio, zagospodarowanie  skarpy, mur oporowy w ogrodzie.

Wykonujemy projekty architektury jako opcję dodatkową do projektu koncepcyjnego.

Możemy np. wykonać koncepcję pergoli z zadaszeniem z podstawowymi wymiarami i doborem materiałów konstrukcji, a  koszt projektu to 550 zł.

Ale już projekt techniczny tej samej pergoli z przekrojami, obliczeniem wytrzymałości dachu i kosztorysem materiałowym, to 950-1400zł. Wykonujemy projekty do zgłoszeń budowlanych za dodatkową opłatą.

Nie wykonujemy projektów do pozwoleń na budowę, np: duże mury oporowe w pasie drogowym, altany i murowane wiaty powyżej 35m2, wiaty drewniane powyżej 50m2.

Średni czas wykonania: 2-4 dni projektowych.

Podjazd, kostka, projekt ogrodzenia

koszt

od 750 zł ( 350£)

Jeśli potrzebujecie szczegółowego, technicznego projektu kostki bukowej, czy ogrodzenia wraz z doborem konkretnych materiałów z katalogów, to polecamy wykonanie projektu budowlano-wykonawczego.  Znajdą się w nim  wszystkie  wymiary i rzuty projektowanego elementu. A także dokładnie dobrana technologia wykonania, rodzaj podbudowy, opis spadków, oraz ilość  i rodzaj niezbędnych materiałów.

Cena zależna od powierzchni i stopnia skomplikowania elementu. Techniczne projekty kostki od 1200zł.

Średni czas wykonania: 3-4 dni projektowych.

Projekt basenu, stawu kąpielowego, kaskady

koszt

od 950 zł (400£)

Wykonujemy projekty basenów, czy stawów kąpielowych, o wielkości do 35m2. Dużych murowanych fontann i kaskad wodnych.

W projekcie znajdziecie dobór technologi wykonania, dopasowanie takiego zbiornika do układu ogrodu, oraz niezbędną ilości potrzebnych do wykonania materiałów.  Dobieramy też urządzenia takie jak pompy, filtry.

Proponujemy dobór konkretnego zbiornika od jednego z producentów, lub wykonanie niecki indywidualnie, do wyboru.

Projekt koncepcyjny małego oczka czy basenu z podstawowymi wymiarami i doborem wykończenia to koszt od 750 zł

Projekt techniczny większego zbiornika 20-30m, z doborem urządzeń i indywidualnym zaprojektowaniem całego zbiornika- od 3500zł

Średni czas wykonania: 5-7 dni projektowych.

Projekt oczka wodnego, dotacja “Moja woda”

koszt

od 750 zł (300£)

Projekt małego stawu naturalnego, lub oczka wodnego w ogrodzie (do 30m2). Dobór technologi wykonania, dobór pompy i dysz fontannowych, rodzaj materiału na dno zbiornika. W części technicznej: rysunki, wymiary, przekroje, dodatkowo dorzucamy kolorowe grafiki trójwymiarowe, oraz oczywiście dobór roślin strefy mokrej.

Cena oczywiście zależna będzie od ilości elementów, wielkości i stopnia skomplikowania.

Mały, płytki zbiornik żwirowy o średnicy 120cm to koszt projektu rzędu 450zł.

Większe stawy o bardziej skomplikowanym dnie i wykończonym kamieniem brzegu wykonamy zgodnie z indywidualną wyceną.

Średni czas wykonania: 4-6 dni projektowych.

Projekt oświetlenia, nawodnienia, odwodnienia

koszt

od 350 zł (150£)

Każdy nasz projekt zawiera koncepcję rozmieszczenia światełek  w ogrodzie, oraz wizualizację graficzną miejsc podświetlonych. Podpowiadamy gdzie użyć lamp elektrycznych, a gdzie można wstawić lampy solarne. Zachęcamy do zaplanowania instalacji przeciwporażeniowych, na prąd bezpieczny (bardzo łatwa w montażu).

Jako opcję dodatkową, oferujemy dokładny projekt  techniczny  instalacji elektrycznej. Z rozprowadzeniem szczegółowym instalacji w planie ogrodu i doborem konkretnych modeli lamp od producentów.

W nieco wyższej cenie zamówicie też u nas projekt nawodnień, z podziałem na sekcje dla poszczególnych części ogrodu, doborem automatyki i sterowania. Projekt z punktami poboru wody od 150zł, a projekt ze strefowymi nawodnieniami od 550zł.

Możemy wrysować też projekt odwodnienia z doborem zbiornika na wody opadowe (program “Moja Woda” #moja_woda)

Zakupy i sadzenie roślin, budowa ogrodu

koszt

od 40zł/h

HomeGarden Polska to biuro projektowe. Zajmujemy się planowaniem ogrodów, ale przy małych aranżacjach rabatowych i balkonowych, chętnie pomagamy w realizacji. W ramach dodatkowej usługi sami zamówimy dla was rośliny, potem ustawimy je na rabacie, lub nawet pokażemy jak je posadzić. Koszt zamówienia roślin, ustawienia ich na rabacie to 50zł/h lub 350zł za dzień (patrz dodatkowo=>”Szybka aranżacja”).

Bardzo chętnie współpracujemy z zewnętrznymi firmami ogrodniczymi i budowlanymi, które mogą wykonać dla Was kolejne etapy projektu.  Zwykle do realizacji kompleksowej ogrodu potrzebujecie 2-3 firm. Przy “trudnych ogrodach” w ramach dodatkowej usługi, projektant pojawi się w czasie realizacji, pomagając kolejnym ekipom dostosować projekt.

Spotkanie u inwestora i pomiary

koszt

300 zł (100£)

Aby wykonać ogród dopasowany do Waszych wymagań, musimy razem go zaplanować. Najchętniej spotykamy się z Wami na miejscu w ogrodzie, gdzie wstępnie planujemy strefy, dobieramy materiały i stylistykę. Wizyta trwa od 2,5-4 godzin, czasem są to dwie wizyty ( druga połączona jest z pomiarami ogrodu). Spotkanie z nami jest ZAWSZE odpłatne, nawet w przypadku małych ogrodów, lub ich fragmentów. Najczęściej na miejscu następuje podpisanie umowy, aby obie strony miały pewność że wizyta miała sens. Doliczamy też dodatkową stawkę za dojazd w strefie ponad 30 km od firmy.

Cena za spotkanie obejmuje: dojazd, omówienie szczegółów, wstępny dobór stylu ogrodu i materiałów do jego budowy, wykonanie pomiarów, porady wstępne na miejscu: np. jak przygotować glebę pod nasadzenia, co zrobić ze spadkami, jak zaaranżować skarpy.

W przypadku ogrodów online, zamiast spotykać się z Wami na miejscu, szczegóły ustalamy przez internet. Pomiarów  dokonujecie sami i przesyłacie je do nas, a my je ewentualnie sprawdzamy z dostępnymi mapami.

Najczęstsze pytania

Zobacz odpowiedzi na pytania lub skontaktuj się z nami
Projektujemy ogrody wielostrefowe, z dopasowaniem indywidualnym do użytkowników.

Ogrody kwitnące, pełne kontrastów, wielosezonowe i koniecznie ozdobne nawet zimą.
Ogród zawsze dzielimy na strefy, a każda strefa pasuje do innych, choć spełniają różne funkcje.

Część ogrodu będzie służyć do wypoczynku, jak:  altanka, patio czy taras.

Część ogrodu to rekreacja i tu zależnie od wielkości zaproponujemy: trawnik lub nawet boisko, zbiornik wodny, plac zabaw.

Chętnie wykonujemy ogrody jadalne: mini-sady, różne formy warzywników. Mieszczą się one nawet w ogrodach kieszonkowych i na tarasach.


Można powiedzieć że te kolorowe, pełne pysznych i często nietypowych roślin jadalnych ogrody,  to nasza specjalność 🙂

Prosimy o zamawianie projektów z minimum 3-4 miesięcznym wyprzedzeniem. Daje to większą gwarancję wolnego terminu w naszym grafiku.

Jesień:  brak wolnych terminów.

Zima:Zostało po jednym wolnym terminie na mały ogród w styczniu i średniej wielkości ogród w lutym. 

Wiosna 2021, zapraszamy do szybkich rezerwacji! Pozostały jeszcze  okienka projektowe na dwa średnie i większe projekty (marzec i kwiecień). Oraz kilka wolnych miejsc na mniejsze ogródki i projekty rabat.

Jeśli chcecie szybko zaaranżować niewielki fragment ogrodu, zapraszamy do naszego sklepu z po Gotowy Projekt Ogrodu

Zapytania dotyczące ceny i wolnych terminów możecie zadawać telefonicznie, lub mailowo. Odpowiadamy na każde zgłoszenie, podając pierwszy możliwy  termin z naszego grafika. Cennik podstawowy naszych usług znajdziecie na stronie: Cennik.

Dokładną cenę projektu podajemy dopiero po rozmowie z Inwestorem, dostosowując ją do wielkości, stylu i ilości elementów ogrodu.

Gwarancją rezerwacji terminu  i wykonania projektu, jest podpisana obustronnie umowa z dokładnie określoną: ceną, zakresem prac projektowych i czasem wykonania. Dopiero na podstawie umowy wpiszemy projekt w grafik i rozpoczniemy prace projektowe.

Umawiamy się na spotkania i inwentaryzujemy ogrody w promieniu ok. 30 km od Bielska-Białej.

Dojazd na miejsce i nasze porady są płatne (zobacz cennik).

Na spotkanie z nami zarezerwujcie sobie około 3 godzin.

Na spotkania na terenie Londynu: umawiamy się w promieniu 40km od siedziby na Cromwell Road (SW7), po wcześniejszym umówieniu terminu.

Tak, projektujemy “online” 🙂

Dzięki użyciu zaawansowanych programów do projektowania 3D, praktyce w inżynierii budowlanej i ogromnemu doświadczeniu…udają nam się doskonałe projekty zdalne.

Wykonaliśmy w ciągu 12 lat ponad 40 projektów online.

Jak to działa?:

Przesyłacie Państwo do nas rysunek z wymiarami, zdjęcia ogrodu i próbki gleby. Szczegóły ustalamy elektronicznie i telefonicznie.

Uwaga: Nie projektujemy skomplikowanych ogrodów online na terenach o trudnej topografii (duże spadki, rewitalizacje starych ogrodów z już istniejącym drzewostanem, tereny skaliste czy podmokłe)

W przypadku takich ogrodów wizyta projektanta na miejscu i inwentaryzacja ogrodu jest niezbędna! Zapytajcie po prostu czy damy radę do was przyjechać na wizję lokalną 🙂

Projekty  (nawet te koncepcyjne) są zawsze dokładnie opisane i zawierają wszystkie niezbędne wymiary co pomaga w ich dokładnej realizacji. Można realizować je samodzielnie.

Przy dużych skomplikowanych projektach altanek, wiat garażowych czy ogrodzeń z pewnością sami zasugerujemy Wam projekty techniczne dla wykonawcy, jeśli będzie niezbędny.

Cena projektu ogrodu,  zależy zawsze od ilości pracy dla projektantów.

Dla przykładu: Cena aranżacji rabaty o powierzchni 30- 80m2 to koszt od 750, nawet do 1450 zł, a zajmie nam ona od 3 do 5 dni roboczych.

Podczas gdy: Projekt nowoczesnego ogrodu, na terenie o wielkości 1000m2 (na działce bez dużych spadków) to koszt od 4000, do nawet 7500 PLN, a zajmie on nam on nawet do 5 tygodni intensywnej pracy.

Wszystko zależy od tego:

jak wiele elementów mamy zaplanować w waszym ogrodzie : altana, podjazd, ścieżki, pergole, fontanna, ogrodzenie, basen, plac zabaw, murki oporowe….

W terenie trudnym, z dużymi spadkami i skarpami, jak również przy pracochłonnej modernizacja starych ogrodów,  cena projektu będzie wyższa o 20%.

Projekty są wyceniane indywidualnie

Wyceniamy je na podstawie wielkości ogrodu, ilości elementów do zaprojektowania i topografii terenu (przy projektach trójwymiarowych niezwykle ważne jest czy teren jest płaski czy na dużym spadku- musimy stworzyć jego trójwymiarowy model). Szacujemy jak wiele dni projektowych musimy zarezerwować na Waszą aranżację, wysyłamy spersonalizowaną ofertę.

Orientacyjny budżet na budowę ogrodu, koniecznie ustalcie  z nami na początku i będziemy starali się do niego dostosować w projekcie.

Jak wygląda projekt ogrodu możecie zobaczyć tutaj: Jak tworzymy projekt ogrodu