Jak wygląda projekt ogrodu?

Często pytacie nas w listach… 🙂  “Jak wygląda projekt ogrodu?”

Jest to proces podobny do projektowania domu-w projekcie ujmujemy topografię terenu, próbki gruntu, aranżację ogólną z rozplanowaniem: wjazdu, ogrodzenia, stylu elewacji. Planujemy gdzie rozmieścić małą architekturę, jak wiaty, garaże, ogród zimowy, fontannę czy piwniczki ziemne. Przewidujemy rozprowadzenie instalacji: elektrycznej, odwodnień, nawodnień…

Stałym elementem takiego projektu, jest oczywiście aranżacja samej zieleni (zawsze dopasowanej do stylu ogrodu), powiększona o bilans nawierzchni zielonych i nawierzchni utwardzonych.

Kolejne etapy:

-Umawiamy się z Inwestorami na wizytę w ogrodzie, w celu wspólnego dopasowania ogrodu do indywidualnych potrzeb
-Wspólnie ustalamy jaki ma być styl aranżacji, wstępnie dobieramy kolory i materiały z katalogów producentów, lub próbek materiałów
-Mierzymy teren, przy terenach na spadkach robimy pomiary wysokościowe, wykonujemy inwentaryzację istniejących roślin
-Wykonujemy model terenu w postaci szkicu, nanosimy szkic na mapę geodezyjną. Jeśli projekt ma zawierać wizualizacje, tworzymy model terenu także w wymiarze trójwymiarowym.

-Kreujemy kawałek po kawałku, jak ma wyglądać Wasz ogród dodając kolejne elementy i ustawiając je w przestrzeni względem siebie (To jest część najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna, szczególnie jeśli mamy zmieścić sporo elementów na niedużej, lub niewygodnej przestrzeni)

-Wykonujemy wizualizacje wstępne (dla projektów 3D), aby wspólnie z Wami, na spotkaniu uzgadniającym, sprawdzić czy dobrze nam poszło planowanie i dostosowanie stref ogrodu do Waszych potrzeb

-Poprawiamy to co poszło nie tak, dorysowujemy detale, ozdoby, uzupełniamy teren o rośliny.
-Wykonujemy dokumentację: plansze ogólne i szczegółowe, przekroje, spisy materiałów i roślin, instalacje, rzuty detali. Im elementów więcej, tym projekt staje się bardziej rozbudowany.
-Drukujemy cały projekt i składamy go w książeczkę
-Wysyłamy lub zawozimy do Was…i nie, to jeszcze nie jest koniec…
…potem odpowiadamy na niezliczoną ilość zapytań w czasie realizacji projektu. Często wykonujemy nadzór projektowy w czasie realizacji, jako dodatkową usługę.
Produkt finalny przykładowych realizacji znajdziecie na naszej stronie.

I pamiętajcie: KAŻDY projekt jest inny! gdyż za każdym razem dopasowujemy go do Was.

Poniżej jako przykład produktu finalnego: Projekt przebudowy ogrodu w Gliwicach (wizualizacje ogólne i szczegółowe, rzuty techniczne/przekroje przez przykładowe elementy).

 

 

 

Projekt odnowienia elewacji